Dyskoteka

DyskotekaW dniu 30. 10. 2014 odbyła się w naszej szkole "Odblaskowa dyskoteka". Zabawa ta została zorganizowana w ramach podsumowania programu "Odblaskowa Szkoła". Dyskoteka odbyła się w godzinach wieczornych, dzięki czemu uczestnicy przyszli do szkoły w odblaskowych kamizelkach. Jeszcze raz mogliśmy przypomnieć sobie jakże ważne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Modnie i bezpiecznie

Modnie i bezpiecznieW szkole podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła 23.10.2014r. odbył się pokaz odblaskowej mody, aby przekonać uczniów, że noszenie odblasków to nie tylko obowiązek, ale też przyjemność. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Pokaz mody otwarło przedstawienie trzecioklasistów, pt."Bądź bezpieczny na drodze”. W obrazowych scenkach przypomnieli zasady zawarte w kodeksie ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze  W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” koordynatorka Justyna Wąs kierując się troską o bezpieczeństwo uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi
w Zabierzowie Bocheńskim zaprosiła w października niezwykłych Gości.
W dniu 15 październiku 2014r. na spotkanie z uczniami przybyli: przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych w Krakowie -Robert Spyrczyński oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Niepołomicach aspirant Przemysław Stach. Pierwszy głos zabrał
p. Spyrczyński, który nawiązał dialog z młodymi słuchaczami. Rozmawiał z nimi o zasadach obowiązujących pieszych na drodze. Opowiadał o tragicznych wypadkach na drodze,

Szkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Szkolny Turniej Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego 16.10.2014 roku uczniowie naszej szkoły podobnie jak w latach ubiegłych pisali test sprawdzający wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Test składał się z 25 pytań o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 30 minut. W tym roku najlepsze okazały się dziewczęta z klasy 6. Najlepsza była Zuzanna Wilkosz, drugie miejsce zajęła Wiktoria Bożek, a trzecie Magdalena Wilkosz. Gratulujemy obszernej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny na drodze"

Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny na drodze"W ramach programu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowany został w naszej placówce ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Konkurs ten podzielony był na dwie kategorie uczniów, klasy I - III i IV - VI. Prace gromadzone były do 10. 10. 2014 r. a następnie ocenione przez jury
w składzie: p. Agnieszka Kmiecik, p. Urszula Antończyk, p. Anita Gajewska, p. Daniela Wójcicka - Pienschke oraz p. Justyna Wąs.

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych"Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom"

Tak ślubowało 14.10.2014r. 32 pierwszoklasistów w obecności całej społeczności szkolnej. Potem zgodnie z tradycją pani dyrektor- Lucyna Bednarczyk za pomocą czerwonego ołówka pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczała im pierwszy w ich życiu dokument- legitymację szkolną przypominając, że odtąd muszą godnie reprezentować szkołę.

Święto Chleba- smaczna lekcja w piekarni

Święto Chleba- smaczna lekcja w piekarniW dniu pierwszego października o ósmej rano, bez dzwonka i poza murami szkoły uczniowie klasy III A rozpoczęli swoją pierwszą lekcję. Wraz z rodzicami przyjechali do piekarni p. Wojciecha Rerutkiewicza w Woli Batorskiej. W magazynie surowca dowiedzieli się jakie są rodzaje mąki, z których wypieka się pieczywo, im wyższy numer oznaczający typ mąki tym jest ona wartościowsza dla konsumenta. Duże zainteresowanie wzbudziły dodatki takie jak: słonecznik, pestki dyni, sezam, mak, siemię lniane, otręby, niektóre z nich mogli spróbować ze smakiem.

Przygoda z siatkówką

Przygoda z siatkówkąNiedawno zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywane po raz pierwszy w Polsce. Po 40 latach przerwy wygrali je nasi reprezentanci, pokonując w finale Brazylię 3-1. Przez prawie miesiąc czasu mogliśmy oglądać na żywo największe gwiazdy światowej siatkówki, do których należy zaliczyć naszych reprezentantów. Któż nie bił braw po skutecznych atakach Mariusza Wlazłego, pięknych blokach Piotrka Nowakowskiego, wspaniałych rozegraniach Fiabiana Drzyzgi i znakomitych przyjęciach piłki przez Pawła Zatorskiego? Ich piękne akcje porywały rzesze kibiców.

Sprzątanie Świata

Sprzątanie ŚwiataWe wrześniu 2014 roku Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Jej celem było zachęcenie uczniów do segregowania śmieci, recyclingu i dbania o środowisko. Na początku uczniowie z koła przyrodniczego przypomnieli zebranym hasło tegorocznej edycji "Turysto-szanuj środowisko". Następnie przedstawili zagrożenia związane z turystyką w różnych miejscach: w lesie, w górach, nad morzem i jeziorem, a także w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Potem uczniowie klas starszych opracowywali własny kodeks odpowiedzialnego turysty. Natomiast uczniowie klas młodszych wzięli udział w segregowaniu surowców wtórnych na czas. Towarzyszyły temu wielkie emocje. Najlepiej segregowali trzecioklasiści.

Dobry początek wakacji dwudniowa bezpłatna wycieczka do Zakopanego

Dobry początek  wakacji dwudniowa  bezpłatna wycieczka do ZakopanegoW dniach 30.06-01.07.2014 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w ZSzOI
w Zabierzowie Bocheńskim pod opieką nauczycieli udała się na pełną wrażeń dwudniową wycieczkę do zimowej stolicy Polski. Było to możliwe dzięki pozyskanym środkom na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży od Burmistrza MiG Niepołomice przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim.

Akademia Bezpieczeństwa i Zdrowia

Akademia Bezpieczeństwa i Zdrowia "Żyli długo i szczęśliwie”- te słowa towarzyszą dzieciom od pierwszych lat życia. Niemal każda bajka czytana przez rodzica, a później samodzielnie przez dziecko ma takie zakończenie. Żyć długo i szczęśliwie czyli mądrze, bezpiecznie i zdrowo- to marzenie, któremu warto pomóc. Aby uatrakcyjnić działania profilaktyczne, pedagog zainicjowała Akademię Bezpieczeństwa i Zdrowia. W dobie nieograniczonego dostępu do informacji problemem bywa raczej przyswojenie niezbędnej i wartościowej wiedzy, która wpływa na kształtowanie właściwych nawyków i postaw.
Wygenerowano w sekund: 0.07