Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do KrakowaW dniu 30 października 2014 r. uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami nauczycielami wspomagającymi pojechali na wycieczkę do Krakowa, W przededniu Święta Zmarłych, w atmosferze zadumy udali się na Cmentarz Rakowicki. Nekropolia ta jest zabytkiem o dużej wartości historycznej i artystycznej, część nagrobków jest dziełem znanych architektów. Uczniowie na dłuższą chwilę zatrzymali się przy grobowcu rodzinnym Wisławy Szymborskiej. Zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o zmarłej w 2012 r. poetce i laureatce literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku.

Dyskoteka

DyskotekaW dniu 30. 10. 2014 odbyła się w naszej szkole "Odblaskowa dyskoteka". Zabawa ta została zorganizowana w ramach podsumowania programu "Odblaskowa Szkoła". Dyskoteka odbyła się w godzinach wieczornych, dzięki czemu uczestnicy przyszli do szkoły w odblaskowych kamizelkach. Jeszcze raz mogliśmy przypomnieć sobie jakże ważne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Odblaskowy marsz w cztery strony świata

Odblaskowy marsz w cztery strony świata30 października 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim, przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych ulicami wsi w ramach akcji Odblaskowa szkoła. Jej celem było zwrócenie uwagi mieszkańców, użytkowników dróg na obowiązek korzystania z kamizelek czy elementów odblaskowych. Wielobarwny korowód z transparentami wzbudził zainteresowanie kierowców i przechodniów, którzy z ciekawością obserwowali odblaskowy pochód.
Dzięki takiej akcji społeczność szkolna promowała bezpieczne poruszanie się po drodze i tym samym starała się wyeliminować zagrożenia w ruchu drogowym.

Modnie i bezpiecznie

Modnie i bezpiecznieW szkole podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła 23.10.2014r. odbył się pokaz odblaskowej mody, aby przekonać uczniów, że noszenie odblasków to nie tylko obowiązek, ale też przyjemność. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Pokaz mody otwarło przedstawienie trzecioklasistów, pt."Bądź bezpieczny na drodze”. W obrazowych scenkach przypomnieli zasady zawarte w kodeksie ruchu drogowego.

Niepołomicki Uniwersytet Dziecięcy w Krakowie

Niepołomicki Uniwersytet Dziecięcy w KrakowieW piątek 24 października 2014 r. w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie rozpoczął się nowy rok akademicki. Studentami Niepołomickego Uniwersytetu Dziecięcego przy Polskiej Akademii Dzieci Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz drugi są uczniowie naszej szkoły. Projekt Polskiej Akademii Dzieci, w który włączył się także Uniwersytet Jagielloński, otwiera drzwi uczelni wyższych najmłodszym słuchaczom, niezależnie od ich pozycji społecznej czy wyników w nauce oraz daje im możliwość prowadzenia własnych wykładów wspólnie z akademickimi dydaktykami.

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze  W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” koordynatorka Justyna Wąs kierując się troską o bezpieczeństwo uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi
w Zabierzowie Bocheńskim zaprosiła w października niezwykłych Gości.
W dniu 15 październiku 2014r. na spotkanie z uczniami przybyli: przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych w Krakowie -Robert Spyrczyński oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Niepołomicach aspirant Przemysław Stach. Pierwszy głos zabrał
p. Spyrczyński, który nawiązał dialog z młodymi słuchaczami. Rozmawiał z nimi o zasadach obowiązujących pieszych na drodze. Opowiadał o tragicznych wypadkach na drodze,

Szkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Szkolny Turniej Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego 16.10.2014 roku uczniowie naszej szkoły podobnie jak w latach ubiegłych pisali test sprawdzający wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Test składał się z 25 pytań o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 30 minut. W tym roku najlepsze okazały się dziewczęta z klasy 6. Najlepsza była Zuzanna Wilkosz, drugie miejsce zajęła Wiktoria Bożek, a trzecie Magdalena Wilkosz. Gratulujemy obszernej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny na drodze"

Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny na drodze"W ramach programu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowany został w naszej placówce ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Konkurs ten podzielony był na dwie kategorie uczniów, klasy I - III i IV - VI. Prace gromadzone były do 10. 10. 2014 r. a następnie ocenione przez jury
w składzie: p. Agnieszka Kmiecik, p. Urszula Antończyk, p. Anita Gajewska, p. Daniela Wójcicka - Pienschke oraz p. Justyna Wąs.

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych"Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom"

Tak ślubowało 14.10.2014r. 32 pierwszoklasistów w obecności całej społeczności szkolnej. Potem zgodnie z tradycją pani dyrektor- Lucyna Bednarczyk za pomocą czerwonego ołówka pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczała im pierwszy w ich życiu dokument- legitymację szkolną przypominając, że odtąd muszą godnie reprezentować szkołę.

Święto Chleba- smaczna lekcja w piekarni

Święto Chleba- smaczna lekcja w piekarniW dniu pierwszego października o ósmej rano, bez dzwonka i poza murami szkoły uczniowie klasy III A rozpoczęli swoją pierwszą lekcję. Wraz z rodzicami przyjechali do piekarni p. Wojciecha Rerutkiewicza w Woli Batorskiej. W magazynie surowca dowiedzieli się jakie są rodzaje mąki, z których wypieka się pieczywo, im wyższy numer oznaczający typ mąki tym jest ona wartościowsza dla konsumenta. Duże zainteresowanie wzbudziły dodatki takie jak: słonecznik, pestki dyni, sezam, mak, siemię lniane, otręby, niektóre z nich mogli spróbować ze smakiem.

Przygoda z siatkówką

Przygoda z siatkówkąNiedawno zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywane po raz pierwszy w Polsce. Po 40 latach przerwy wygrali je nasi reprezentanci, pokonując w finale Brazylię 3-1. Przez prawie miesiąc czasu mogliśmy oglądać na żywo największe gwiazdy światowej siatkówki, do których należy zaliczyć naszych reprezentantów. Któż nie bił braw po skutecznych atakach Mariusza Wlazłego, pięknych blokach Piotrka Nowakowskiego, wspaniałych rozegraniach Fiabiana Drzyzgi i znakomitych przyjęciach piłki przez Pawła Zatorskiego? Ich piękne akcje porywały rzesze kibiców.
Wygenerowano w sekund: 0.07