Zimowy Tydzień Integracji

Zimowy Tydzień IntegracjiW dniach 18.01.2016r-22.01.2016r. Stowarzyszenie Przyjaciół ZSzOI w Zabierzowie Bocheńskim zorganizowało akcję pod nazwą „Trenuj głowę, trenuj ciało, by kondycję mieć wspaniałą”. Zagospodarowanie czasu uczniom szkoły podstawowej w pierwszym tygodniu ferii zimowych było możliwe dzięki pozyskanym od MiG Niepołomice środkom na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli wziąć udział bezpłatnie w wybranych przez siebie zajęciach, za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Recytować każdy może

Recytować każdy możeNienaganna dykcja, dobra pamięć i właściwa „mowa ciała” to podstawowe cechy dobrego recytatora. Czy posiadają je uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego? Przebiegał on w dwóch etapach: 21.12.2015r dla kl. IV-VI oraz 07.01.2016 dla kl. I-III. Celem konkursu było przybliżenie poezji i uwrażliwienie na jej piękno.

KWITNĄCE POLA NADZIEI

KWITNĄCE POLA NADZIEIŻycie nie tylko po to jest by brać…, ale by żyć siebie samego trzeba dać – śpiewał Stanisław Soyka w jednym ze swoich najbardziej znanych utworów ,,Tolerancja”. O radości jaką daje dawanie siebie innym doskonale wiedzą wszyscy włączający się w Pola Nadziei - ogólnopolską akcję niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Już od 18 lat kampania ta przygotowywana jest przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Celem prowadzonej akcji jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi, często w ostatnim okresie ich życia.

Niezwykły Gość

Niezwykły Gość3 grudnia 2015r. spełniły się marzenia uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Na sali gimnastycznej zjawił się w asyście aniołów Święty Mikołaj z workami prezentów. Ku zaskoczeniu niektórym wszystkich obdarował podarunkami i obiecał, że wróci za rok.
Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi oraz Radzie Rodziców, którzy współpracowali ze Świętym.

Kolejne laury klasy 6b

Kolejne laury klasy 6b8 grudnia 2015r. uczniowie klasy integracyjnej 6 b Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim zajęli 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie Wycieczka z Klubem Poszukiwaczy Przygód zorganizowanym przez wydawnictwo Zielona Sowa.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, którzy wraz z wychowawcą przygotują plan wyjątkowej wycieczki marzeń. Szóstoklasiści z wychowawczynią Bożeną Machowską nakręcili film, w którym zaprezentowali plan swojej wymarzonej, wspólnej wycieczki. W nagrodę otrzymali książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk o wartości 1.000,00 zł.
Przypomnijmy, że w listopadzie uczniowie tej klasy wzięli udział w Grze Gminnej „Stop Niskiej Emisji”, a dwoje z nich zdobyło czołowe miejsca: II miejsce – Mateusz Różeński, III miejsce – Nadia Podłęcka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły „Wielkimi są tylko czyny” – takie hasło (słowa jednego z bohaterów powieści „Popioły” S.Żeromskiego) towarzyszyło obchodom Dnia Patrona Szkoły Podstawowej
im. Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim, który odbył się 3 grudnia 2015r.

Świetlica szkolna

Świetlica szkolnaUczniowie naszej szkoły po obowiązkowych zajęciach lekcyjnych, mają możliwość uczęszczania na świetlicę. Tu spędzają czas na wspólnej zabawie. Mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań: malują, rysują, śpiewają, tańczą sambę. Oczywiście otrzymują także pomoc przy odrabianiu zadań domowych. A jeśli mają ochotę, ćwiczą na sali gimnastycznej, bo „ruch to zdrowie”. Nasi podopieczni biorą aktywny udział w akcjach szkolnych („Odblaskowa szkoła”), poszerzają swoje wiadomości na temat ważnych świąt i wydarzeń w naszym kraju, czynnie uczestniczą w tworzeniu okolicznościowych gazetek szkolnych.

MILION W NASZEJ SZKOLE

MILION W NASZEJ SZKOLE,,Zakręcona akcja” - zbiórka plastikowych zakrętek w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim trwa już ponad pięć lat !
Do czerwca 2015 r. zakrętki oddawaliśmy na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych ,, Dziecięce Marzenia” w Niepołomicach. Obecnie od września 2015 r. przekazujemy zakrętki na rzecz Centrum dla Chorych na Stwardnienie Rozsiane ,,Ostoja” w Woli Batorskiej.

Uczniowie klasy 6 b laureatami Gry Gminnej STOP niskiej emisji

Uczniowie klasy 6 b laureatami Gry Gminnej STOP niskiej emisjiW niedzielę 8 listopada w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach przedstawiciele UMiG Niepołomice wspólnie z przedstawicielami Krajowej Agencji Poszanowania Energii wręczyli główne nagrody uczestnikom gry gminnej pt. „STOP niskiej emisji”. Do gry gminnej zgłosiło się 8 uczniów z klasy 6 b, którzy rywalizowali z uczniami z innych szkół z naszej gminny wykonując ambitne zadania np.; przygotowanie mema, nakręcenie filmu czy zbudowanie EKO-POTWORA.

Bal Różnych Charakterów

Bal Różnych Charakterów5 listopada uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawcą zorganizowali bal przebierańców, na który zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas 4-6. Goście przybyli bardzo licznie, w pięknych i pomysłowych, aczkolwiek czasami przerażających strojach. Oprócz wspaniałej zabawy (tańce, konkursy, quiz) organizatorzy zapewnili również możliwość posilenia się przekąskami domowej roboty przygotowanymi przez organizatorów. Wszyscy bawili się znakomicie i niechętnie rozchodzili się do domów.

Odblaskowa kampania "NO PROMIL- NO PROBLEM"

Odblaskowa kampania "NO  PROMIL- NO  PROBLEM"Uczniowie z Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem p. Jolantą Pałką – Wysogląd przygotowali transparent i pod opieką koordynatora szkolnej kampanii "NO PROMIL- NO PROBLEM” pedagog Danieli Wójcickiej- Pienshke uczestniczyli w ważnym wydarzeniu profilaktycznym - ,,Marszu na rzecz trzeźwości”.
Wygenerowano w sekund: 0.08