Wojewódzki Rajd Turystyczny "Otwarte Drzwi Niepołomic"

rok szkolny 2014/2015Wojewódzki Rajd Turystyczny "Otwarte Drzwi Niepołomic – Niepołomice 2015" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Rajd odbędzie się 23.05.2015 r. Celem rajdu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży walorów turystycznych i kulturalnych miasta Niepołomice oraz Puszczy Niepołomickiej poprzez zwiedzanie Izby Leśnej, Izby Regionalnej, muzeum i innych obiektów, wędrówka po puszczy, spotkanie z ciekawymi ludźmi. W Rajdzie biorą udział drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Koszt uczestnictwa w Rajdzie – 5zł.

Pierwszy egzamin

Pierwszy egzaminW kwietniu b.r. przejęci czwartoklasiści otrzymali z rąk dyrektor szkoły p. Lucyny Bednarczyk kolejny ważny dokument: kartę rowerową. Od tej chwili stali się świadomymi uczestnikami w ruchu drogowym. Na ten przywilej musieli sobie zapracować- zdać pierwszy w ich życiu egzamin na kartę rowerową. W tym celu wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów drogowych oraz umiejętnością prawidłowego poruszania się po drodze na rowerze. Pomogli im w tym rodzice, nauczyciele p. Urszula Antończyk na lekcjach wychowania fizycznego oraz wychowawca p. Jarosław Bielecki na lekcjach zajęć technicznych.

Dni Ziemi

Dni Ziemi23 kwietnia b.r. w ZSzOI w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim obchodziliśmy Dzień Ziemi. Program obchodów został przygotowany przez nauczycielkę przyrody – panią Anitę Gajewską. Aby uczcić ten dzień członkowie społeczności szkolnej założyli niebieskie lub zielone koszulki – kolory Ziemi i przyrody. Po krótkim wstępie, klasy I – III przystąpiły do rywalizacji w konkursie "Z przyrodą za Pan Brat”. Uczniowie musieli znaleźć odpowiedzi na zagadki przyrodnicze, wykazać się znajomością roślin i zwierząt, dobierać rymy do nazw przyrodniczych oraz wypisać z wysłuchanego wiersza jak najwięcej nazw zwierząt.

Ortograficzne zmaganie

Ortograficzne zmaganieSzkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego z Zabierzowa Bocheńskiego przystąpiła do XV Gminnego Konkursu Ortograficznego. Troska o poprawność ortograficzną uczniów klas I-VI jest jednym z najważniejszych zadań, jakie realizują nauczyciele.
Problemy z ortografią ma prawie każdy, dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć wyrabiać troskę o poprawność ortograficzną.

Tradycja wciąż żywa

Tradycja wciąż żywaPrzed Niedzielą Palmową spotykamy w sklepach gotowe palmy. Kto z nas jednak pokusił się o zrobienie palmy i tym samym wrócił do tradycji naszych Babć?W Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim uczniowie z kl. 3a wraz z wychowawczynią p. Ewą Ogórek robili palmę wielkanocną, w ramach projektu "Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2015 r.”, aby podtrzymywać tradycje. Było to nie lada wyzwanie dla młodych, którym przyszło żyć w dobie komputera.

Spotkanie w Zapiecku

Spotkanie w ZapieckuCzas przygotowań do Świąt Wielkanocnych sprzyja refleksji nad sensem cierpienia, zachęca do empatii wobec osób niepełnosprawnych, wyrażania szacunku dla ludzi przeżywających nierzadko trudną jesień swojego życia. W Wielki Poniedziałek - 30 marca 2015r. uczniowie klasy IV udali się wraz z wychowawcą p.Jarosławem Bieleckim do Domu Opieki Zapiecek w Zabierzowie Bocheńskim. Przygotowali występ pod kierunkiem p. Agnieszki Kmiecik, nawiązujący do obchodów Triduum Paschalnego. Zaśpiewali kilka pieśni m.in.: ,, Zbawienie przyszło przez krzyż”, ,"Ciągle zaczynam od nowa”, wyrecytowali tematyczne wiersze i złożyli świąteczne życzenia. Ich występ wywołał na wielu twarzach łzy wzruszenia.

Imponujące wykłady

Imponujące wykłady W marcu 2015 r.do listy wykładowców Szkolnego Mini- Uniwerku ,, Mam Talent” zostały dopisane kolejne nazwiska. Pierwsze z nich to Natalia Wilkosz i Magdalena Landowska z klasy Va, które przygotowały "Ciekawostki o medycynie”. Po prezentacji smakosze gorącej herbaty z cytryną mogli być niepocieszeni- wykładowczynie przytoczyły negatywne wyniki badań - Cytryna wrzucona do wrzącej herbaty zamienia glin zawarty w herbacie w niebezpieczny cytrynian glinu odpowiedzialny za przyczyny choroby Alzheimera, a także przyczyniający się do problemów ze stawami.

Dwustudniówka - zabawa integracyjna

Dwustudniówka  - zabawa integracyjnaOkoło dwieście dni pozostało do rozpoczęcia nowego roku szkolnego a już kandydaci na uczniów przyszłych klas pierwszych zapoznawali się z pierwszym etapem edukacyjnym w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. "Dzień otwarty” szkoły, który odbył się 11.02.2015r., był bardzo gościnny dla zaproszonych dzieci, ich Rodziców i nauczycieli z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie Bocheńskim. Przedszkolaki poznawanie szkoły rozpoczęły od szatni, w której dzieci założyły stroje przygotowane na zaplanowaną zabawę karnawałową. I tak do sali gimnastycznej weszły: księżniczki, wróżki, królowie, kowboje, rycerze, Zorro i inne postacie z bajek. Spotkanie rozpoczął występ uczniów klasy III a, pod kierunkiem p. Ewy Ogórek, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt: ,"Kochane wnuki”.

Gdzie zamieszka Plastuś?

Gdzie zamieszka Plastuś?W bieżącym roku szkolnym w dniach od 12 do 31 stycznia 2015 został zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny „Nowy dom dla Plastusia”. Do udziału w nim zaproszono uczniów klas I-III. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystywanie i łączenie ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych, propagowanie osiągnięć uczniów w ramach pokonkursowej wystawy w bibliotece szkolnej.

SZKOŁA ŁĄCZY POKOLENIA

SZKOŁA ŁĄCZY POKOLENIANa ten dzień - 30 stycznia 2015 roku czekali nie tylko uczniowie klasy IIIa, wychowawczyni p. Ewa Ogórek, ale również zaproszeni Goście. Dziadek i Babcia to bardzo ważne osoby w życiu wnucząt. Uczniowie starannie przygotowali się do obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka, wykonali serdeczne zaproszenia, upiekli czekoladowe mufinki. Jak przystało na doświadczonych aktorów zaprezentowali też tematyczne przedstawienie teatralne. Bogata scenografia, ciekawy scenariusz, stroje i wykreowane teatralne postaci: babci, dziadka, wnuków, elfów, wróżki -bez reszty pochłonęły uwagę zgromadzonej licznie publiczności. Scena przedstawiająca niezadowoloną babcię z powodu wypoczywającego ,, cały dzień” dziadka wywołała uśmiech na twarzach wielu widzów.

Zwierzaki w bibliotece!

Zwierzaki w bibliotece!Każdy kocha czytać książki, tylko nie wszyscy trafili jeszcze na gatunek literacki,jaki ich fascynuje! Aby zachęcić uczniów do poszukiwania prawdziwych literackich perełek biblioteka szkolna organizuje ciekawe konkursy dla młodych czytelników. W listopadzie 2014 r. odbył się konkurs plastyczny „Zwierzaki w książkach”, skierowany do uczniów klas I-III. Zadaniem uczniów było stworzenie zakładki do książki dowolną techniką plastyczną. Konkurs zainspirował ponad 80 uczniów do wykonania nadzwyczajnych, książkowych zakładek. Nad oceną otrzymanych prac, wyborem laureatów oraz prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja regulaminowa.
Wygenerowano w sekund: 0.05