Ortograficzne zmaganie

rok szkolny 2014/2015Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego z Zabierzowa Bocheńskiego przystąpiła do XV Gminnego Konkursu Ortograficznego. Troska o poprawność ortograficzną uczniów klas I-VI jest jednym z najważniejszych zadań, jakie realizują nauczyciele.
Problemy z ortografią ma prawie każdy, dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć wyrabiać troskę o poprawność ortograficzną.

Tradycja wciąż żywa

Tradycja wciąż żywaPrzed Niedzielą Palmową spotykamy w sklepach gotowe palmy. Kto z nas jednak pokusił się o zrobienie palmy i tym samym wrócił do tradycji naszych Babć?W Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim uczniowie z kl. 3a wraz z wychowawczynią p. Ewą Ogórek robili palmę wielkanocną, w ramach projektu "Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2015 r.”, aby podtrzymywać tradycje. Było to nie lada wyzwanie dla młodych, którym przyszło żyć w dobie komputera.

Spotkanie w Zapiecku

Spotkanie w ZapieckuCzas przygotowań do Świąt Wielkanocnych sprzyja refleksji nad sensem cierpienia, zachęca do empatii wobec osób niepełnosprawnych, wyrażania szacunku dla ludzi przeżywających nierzadko trudną jesień swojego życia. W Wielki Poniedziałek - 30 marca 2015r. uczniowie klasy IV udali się wraz z wychowawcą p.Jarosławem Bieleckim do Domu Opieki Zapiecek w Zabierzowie Bocheńskim. Przygotowali występ pod kierunkiem p. Agnieszki Kmiecik, nawiązujący do obchodów Triduum Paschalnego. Zaśpiewali kilka pieśni m.in.: ,, Zbawienie przyszło przez krzyż”, ,"Ciągle zaczynam od nowa”, wyrecytowali tematyczne wiersze i złożyli świąteczne życzenia. Ich występ wywołał na wielu twarzach łzy wzruszenia.

Dwustudniówka - zabawa integracyjna

Dwustudniówka  - zabawa integracyjnaOkoło dwieście dni pozostało do rozpoczęcia nowego roku szkolnego a już kandydaci na uczniów przyszłych klas pierwszych zapoznawali się z pierwszym etapem edukacyjnym w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. "Dzień otwarty” szkoły, który odbył się 11.02.2015r., był bardzo gościnny dla zaproszonych dzieci, ich Rodziców i nauczycieli z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie Bocheńskim. Przedszkolaki poznawanie szkoły rozpoczęły od szatni, w której dzieci założyły stroje przygotowane na zaplanowaną zabawę karnawałową. I tak do sali gimnastycznej weszły: księżniczki, wróżki, królowie, kowboje, rycerze, Zorro i inne postacie z bajek. Spotkanie rozpoczął występ uczniów klasy III a, pod kierunkiem p. Ewy Ogórek, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt: ,"Kochane wnuki”.

Gdzie zamieszka Plastuś?

Gdzie zamieszka Plastuś?W bieżącym roku szkolnym w dniach od 12 do 31 stycznia 2015 został zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny „Nowy dom dla Plastusia”. Do udziału w nim zaproszono uczniów klas I-III. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystywanie i łączenie ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych, propagowanie osiągnięć uczniów w ramach pokonkursowej wystawy w bibliotece szkolnej.

SZKOŁA ŁĄCZY POKOLENIA

SZKOŁA ŁĄCZY POKOLENIANa ten dzień - 30 stycznia 2015 roku czekali nie tylko uczniowie klasy IIIa, wychowawczyni p. Ewa Ogórek, ale również zaproszeni Goście. Dziadek i Babcia to bardzo ważne osoby w życiu wnucząt. Uczniowie starannie przygotowali się do obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka, wykonali serdeczne zaproszenia, upiekli czekoladowe mufinki. Jak przystało na doświadczonych aktorów zaprezentowali też tematyczne przedstawienie teatralne. Bogata scenografia, ciekawy scenariusz, stroje i wykreowane teatralne postaci: babci, dziadka, wnuków, elfów, wróżki -bez reszty pochłonęły uwagę zgromadzonej licznie publiczności. Scena przedstawiająca niezadowoloną babcię z powodu wypoczywającego ,, cały dzień” dziadka wywołała uśmiech na twarzach wielu widzów.

Zwierzaki w bibliotece!

Zwierzaki w bibliotece!Każdy kocha czytać książki, tylko nie wszyscy trafili jeszcze na gatunek literacki,jaki ich fascynuje! Aby zachęcić uczniów do poszukiwania prawdziwych literackich perełek biblioteka szkolna organizuje ciekawe konkursy dla młodych czytelników. W listopadzie 2014 r. odbył się konkurs plastyczny „Zwierzaki w książkach”, skierowany do uczniów klas I-III. Zadaniem uczniów było stworzenie zakładki do książki dowolną techniką plastyczną. Konkurs zainspirował ponad 80 uczniów do wykonania nadzwyczajnych, książkowych zakładek. Nad oceną otrzymanych prac, wyborem laureatów oraz prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja regulaminowa.

Rajd "Szlakiem Szopek Krakowskich

Rajd "Szlakiem Szopek KrakowskichW dniach 24-25.01.2015 r. odbył się XI Wojewódzki Rajd Turystyczny "Szlakiem Szopek Krakowskich". Padał od dawna wyczekiwany śnieg, a to w połączeniu z urokiem szopek w kościołach oraz słodkim zapachem karmelu w Fabryce Cukierków CIUCIU złożyło się na niepowtarzalną atmosferę. Wspaniałym dopełnieniem rajdu była wizyta w Muzeum Narodowym na wystawie poświęconej życiu i twórczości słynnej polskiej artystki Olgi Boznańskiej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazy oraz przedmioty związane z pracą i życiem codziennym artystki.

Nowe ławki

Nowe ławkiRada Rodziców zakupiła 12 kompletów mebli szkolnych. Ławki i krzesła zostały zakupione z pieniędzy zgromadzonych przez Radę Rodziców w roku szkolnym 2013/2014. Fundusze zebrano organizując, kiermasze, "cyganów" i piknik rodzinny. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom za pomoc i umożliwienie organizacji naszych przedsięwzięć.

Sztuka recytacji

Sztuka recytacji 9 stycznia 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Nauka wiersza to nie żmudny obowiązek lecz przyjemność, która okazuje się ważnym elementem edukacyjnym. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: kl. I-III oraz kl. IV-VI. Koordynatorkami były: polonistka p. Izabela Korbut oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Lidia Lasek. Jury przyznawało punkty za: płynność, wyrazistość oraz interpretację tekstu. W tym roku szkolnym uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami recytatorskimi.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA - INFORMACJA DLA PACJENTÓW

Informacja o zamkniętych placówkach POZ i najbliższych, które podpisały umowy z NFZ w województwie małopolskim
www.malopolska.uw.gov.pl
Wygenerowano w sekund: 0.06