Gminny Profilaktyczny Konkurs Multimedialny

Gminny Profilaktyczny Konkurs MultimedialnyW maju odbył się Gminny Profilaktyczny Konkurs Multimedialny. Jak co roku w konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Z wielu zgłoszonych do konkursu prac do dalszego etapu zakwalifikowano pracę Aleksandry Bieleckiej oraz Eryka Widły z klasy IV. Wybór ten okazał się słuszny, ponieważ obie prace zdobyły I miejsca w eliminacjach gminnych jedna w kategorii plakat, natomiast druga w kategorii prezentacja. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 7 czerwca w MCDiS w Niepołomicach. Uczniowie za wysiłek, który włożyli w wykonanie prac dostali wartościowe nagrody. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

XIV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

XIV Gminny Konkurs Języka AngielskiegoJuż po raz 14 w maju 2017 r. odbył się Gminny Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Niepołomice.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający znajomość zawiłości gramatycznych języka angielskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała organizatorka pani Bożena Machowska nauczycielka języka angielskiego

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2017

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2017Nasi uczniowie podobnie jak w latach ubiegłych wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Praogramistycznym Baltie 2017. Po wstępnych eliminacjach czterech uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu. Byłi to Antoni Szmata i Wojciech Piekarz z klasy 4 oraz Marcin Ostachowicz, Marcin Petlarski i Filip Kołodziej z klasy 6. Etap wojewódzki odbył się 9 maja w Szkole Podstawowej w Niepołomicach. Składał z ośmiu zadań o różnym stopniu trudności, które należało wykonać w czasie 120 minut. Wszystkim gratulujemy udziału i życzmy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

II Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny "Bystrzak"

II Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny "Bystrzak" „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie
na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”
Mówi się , że: „Człowiek obdarzony jest potencjalną umiejętnością logicznego i abstrakcyjnego myślenia, dysponuje pojęciami zbiorów i liczb naturalnych oraz ma orientację i wyobraźnię przestrzenną”. Zatem nauczycielka matematyki Monika Matuszek zorganizowała II Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny „Bystrzak" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Pana Romana Ptaka.

Uczniowie naszej szkoły laureatami XIV Gminnego Konkursu o Wielkiej Brytanii

Uczniowie naszej szkoły laureatami  XIV Gminnego Konkursu o Wielkiej BrytaniiUczniowie klas piątych Oskar Cięciwa z klasy 5b oraz Antoni Ledniowski i Mikołaj Solarz z klasy 5a uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i tym samym zakwalifikowali się do etapu gminnego tego konkursu, który odbył się 20.04.2017 roku w Szkole Podstawowej w Podłężu. W XIV Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii nasi uczniowie zajęli II miejsce – Mikołaj Solarz i III miejsce – Oskar Cięciwa.
GRATULUJEMY!!!

Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu DrogowymW dniach 11 i 12 kwietnia 2017 roku odbyły się w Wieliczce eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwsza część teoretyczna obejmowała zagadnienia związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego oraz dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część druga praktyczna obejmowała jazdę po wyznaczonym odcinku Miasteczka Ruchu Drogowego. Do eliminacji przystąpili uczniowie 16 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4: Aleksandra Bielecka, Maja Jaborska, Wojciech Piekarz i Adam Sendor. Gratulujemy występu!

"Dzień Ziemi" - pytania do konkursu "Cudze chwalicie ..."

1. Jak nazywał się stary dąb, który w maju 2003 roku powaliła silna nawałnica?
2. Jak nazywa się stary pomnikowy dąb rosnący w Puszczy Niepołomickiej?
3. Wymień nazwy czterech rezerwatów przyrody znajdujących się w Puszczy Niepołomickiej?
4. Pod jakim wezwaniem jest kościół parafialny w Zabierzowie Bocheńskim?

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

"Cudze chwalicie, swego nie znacie""Cudze chwalicie, swego nie znacie" takie hasło obrało sobie w tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół  ZSzOI
w Zabierzowie Bocheńskim, które  zorganizowało bezpłatne zajęcia dla uczniów w okresie od 30.01.2017 r. do 3.02.2017 r. Wynikało ono z przekonania, że warto zaszczepić w  młodych   ludziach   miłość   do  "małej   ojczyzny" i pokazać Niepołomice jako miejsce atrakcyjne pod względem turystycznym, historycznym. Zagospodarowanie uczniom Szkoły Podstawowej w pierwszym tygodniu ferii zimowych  było możliwe dzięki pozyskanym od MiG Niepołomice środkom na realizację zadania publicznego w zakresie  wypoczynku dzieci i młodzieży. Uczniowie  mogli wziąć udział bezpłatnie w wybranych przez siebie warsztatach , za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Spotkania z książką

Spotkania z  książką W obecnych czasach uczniowie niechętnie sięgają po książkę na rzecz nowoczesnych środków masowego przekazu Dzieci chętniej korzystają z komputera czy telewizji. Czytanie książek jest dla dzieci zajęciem bezużytecznym i nieatrakcyjnym.
Postanowiłam zmienić ten stan rzeczy i zainteresować czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim książkami. W ramach zajęć dodatkowych spotykam się z czwartoklasistami i wspólnie spędzamy czas na czytaniu książek, opowiadaniu wrażeń po przeczytaniu różnych powieści. Wykorzystuję metody aktywne, aby zachęcić dzieci do zabawy z książkami.

Sztuka recytacji

Sztuka recytacji 25.01.2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla utalentowanych uczniów z kl. I- VI. Głównym celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej oraz ukazanie sztuki pięknej recytacji. Rywalizowało ze sobą aż 28 recytatorów, którzy musieli wykazać się sztuką ,,pięknego mówienia'' oraz odwagą w ukazaniu własnej interpretacji prezentowanego tekstu.

Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych

Gminny  Dzień Osób Niepełnosprawnych Kiedy jesteśmy razem,
to nikt nam nic nie zrobi.
Bo my jesteśmy razem
i pomagamy sobie.
Ta piosenka brzmiała jak radosne motto uroczystości, która piątego grudnia odbyła się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Goście zaproszeni ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy oraz gospodarze – obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nie bez przyczyny działo się to właśnie tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.06