Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych"Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom"

Tak ślubowało 14.10.2014r. 32 pierwszoklasistów w obecności całej społeczności szkolnej. Potem zgodnie z tradycją pani dyrektor- Lucyna Bednarczyk za pomocą czerwonego ołówka pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczała im pierwszy w ich życiu dokument- legitymację szkolną przypominając, że odtąd muszą godnie reprezentować szkołę.

Święto Chleba- smaczna lekcja w piekarni

Święto Chleba- smaczna lekcja w piekarniW dniu pierwszego października o ósmej rano, bez dzwonka i poza murami szkoły uczniowie klasy III A rozpoczęli swoją pierwszą lekcję. Wraz z rodzicami przyjechali do piekarni p. Wojciecha Rerutkiewicza w Woli Batorskiej. W magazynie surowca dowiedzieli się jakie są rodzaje mąki, z których wypieka się pieczywo, im wyższy numer oznaczający typ mąki tym jest ona wartościowsza dla konsumenta. Duże zainteresowanie wzbudziły dodatki takie jak: słonecznik, pestki dyni, sezam, mak, siemię lniane, otręby, niektóre z nich mogli spróbować ze smakiem.

Przygoda z siatkówką

Przygoda z siatkówkąNiedawno zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywane po raz pierwszy w Polsce. Po 40 latach przerwy wygrali je nasi reprezentanci, pokonując w finale Brazylię 3-1. Przez prawie miesiąc czasu mogliśmy oglądać na żywo największe gwiazdy światowej siatkówki, do których należy zaliczyć naszych reprezentantów. Któż nie bił braw po skutecznych atakach Mariusza Wlazłego, pięknych blokach Piotrka Nowakowskiego, wspaniałych rozegraniach Fiabiana Drzyzgi i znakomitych przyjęciach piłki przez Pawła Zatorskiego? Ich piękne akcje porywały rzesze kibiców.

Sprzątanie Świata

Sprzątanie ŚwiataWe wrześniu 2014 roku Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Jej celem było zachęcenie uczniów do segregowania śmieci, recyclingu i dbania o środowisko. Na początku uczniowie z koła przyrodniczego przypomnieli zebranym hasło tegorocznej edycji "Turysto-szanuj środowisko". Następnie przedstawili zagrożenia związane z turystyką w różnych miejscach: w lesie, w górach, nad morzem i jeziorem, a także w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Potem uczniowie klas starszych opracowywali własny kodeks odpowiedzialnego turysty. Natomiast uczniowie klas młodszych wzięli udział w segregowaniu surowców wtórnych na czas. Towarzyszyły temu wielkie emocje. Najlepiej segregowali trzecioklasiści.

Dobry początek wakacji dwudniowa bezpłatna wycieczka do Zakopanego

Dobry początek  wakacji dwudniowa  bezpłatna wycieczka do ZakopanegoW dniach 30.06-01.07.2014 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w ZSzOI
w Zabierzowie Bocheńskim pod opieką nauczycieli udała się na pełną wrażeń dwudniową wycieczkę do zimowej stolicy Polski. Było to możliwe dzięki pozyskanym środkom na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży od Burmistrza MiG Niepołomice przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim.

Akademia Bezpieczeństwa i Zdrowia

Akademia Bezpieczeństwa i Zdrowia "Żyli długo i szczęśliwie”- te słowa towarzyszą dzieciom od pierwszych lat życia. Niemal każda bajka czytana przez rodzica, a później samodzielnie przez dziecko ma takie zakończenie. Żyć długo i szczęśliwie czyli mądrze, bezpiecznie i zdrowo- to marzenie, któremu warto pomóc. Aby uatrakcyjnić działania profilaktyczne, pedagog zainicjowała Akademię Bezpieczeństwa i Zdrowia. W dobie nieograniczonego dostępu do informacji problemem bywa raczej przyswojenie niezbędnej i wartościowej wiedzy, która wpływa na kształtowanie właściwych nawyków i postaw.

Pozwólmy uczniom rozwijać skrzydła

Pozwólmy uczniom rozwijać skrzydłaSzkolny Mini Uniwerek "Mam talent” staje się dobrą praktyką, która pozwala uczniom kreować szkolną rzeczywistość, uczyć się tego, co naprawdę ich interesuje. To lekcje przygotowane przez uczniów i dla uczniów. 17 czerwca 2014 r. pięcioro uczniów wcieliło się w rolę wykładowców. Tajniki swoich zainteresowań kulinarnych zaprezentował Grzegorz Kmiecik. Wyreżyserował i wcielił się w rolę prowadzącego w filmiku pt.: ,,Naleśniki amerykańskie”. Pokazał, że ,, gotowanie na ekranie” wcale nie jest trudne. Skromny kucharz otrzymał wiele gromkich braw za swoje apetyczne, gastronomiczne umiejętności.

"Extra klasa" w skansenie

"Extra klasa" w skansenieMiesiąc czerwiec to w każdej szkole czas podsumowań i wręczania nagród. Od pięciu lat najlepsze klasy w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim otrzymują nagrodę w postaci atrakcyjnej, darmowej wycieczki w konkursie ,,Extraklasa”. To zwieńczenie całorocznych wysiłków wszystkich uczniów w klasie. O sukcesie decydują przyznane punkty w ośmiu płaszczyznach współzawodnictwa m.in.: nauka, frekwencja, konkursy, wyjazdy na basen, turystyka i wycieczki. Laureatem tytułu ,, Extra klasa” w roku szkolnym 2013/2014 została klasa IV B z wychowawcą p. Jolantą Tatarczuk- Ślusarczyk. Koordynatorka konkursu pedagog Daniela Wójcicka- Pienschke zorganizowała niezapomnianą wycieczkę do skansenu.

Piknik rodzinny

 Piknik rodzinny 14.06.2014 r. odbył się II Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców. Celem spotkania było zintegrowanie społeczności nauczycielskiej, uczniowskiej i Rodziców. Na imprezę przybyli zaproszeni Goście. Przewodnicząca Rady Rodziców p.Edyta Bożek czuwała nad prawidłowym przebiegiem pikniku posiłkując się pomocą innych rodziców. Przygotowano wiele atrakcji, m.in.:uczniowie, pod kierunkiem swoich wychowawców, prezentowali programy artystyczne, mażoretki wzbudziły zachwyt ciekawymi układami tanecznymi.

Sukces drugoklasistów w II Gminnym Turnieju Gry w Warcaby

Sukces drugoklasistów w II Gminnym Turnieju Gry w WarcabyWarcaby są grą o walorach edukacyjnych, rozwijającą twórcze myślenie i umiejętności: taktyczne, przewidywania następstw, tworzenia strategii. To interesująca gra, która uczy też logicznego myślenia oraz cierpliwości, umiejętności przyjmowania zwycięstw jak i porażek. Bezwzględnie przyjemniej jest przyjąć zwycięstwo o czym przekonali się Antoni Ledniowski i Konrad Wilkosz. Zdobyli pierwsze miejsce drużynowo w II Gminnym Turnieju Gry w Warcaby zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej w dniu 6 czerwca 2014 r. Indywidualnie Antoni zdobył drugie miejsce zaś Konrad miejsce czwarte. Serdecznie gratulujemy sukcesu wyśmienitym warcabowym strategom.
Daniela Wójcicka- Pienschke

Szkoła w Ruchu

Szkoła w Ruchu"Ćwiczyć każdy może”
To jest hasło Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej organizowanej
w ramach Roku Szkoły w Ruchu, do której przystąpiła w grudniu 2013 roku nasza szkoła. Do końca marca 2014 roku podjęliśmy działania na rzecz aktywności fizycznej i przesłaliśmy dokumentację, która potwierdzała wykonanie zadań z podanych w regulaminie obszarów. W maju Minister Edukacji Narodowej przyznał naszej szkole tytuł "Szkoła w Ruchu”. Otrzymaliśmy pamiątkową tablicę potwierdzającą przyznanie nam tego zaszczytnego tytułu.
Urszula Antończyk
(koordynator akcji)
Wygenerowano w sekund: 0.09