Mamo, tato nie pal!

Mamo, tato nie pal!W dniu 20 listopada 2014 r. w ramach szkolnej Akademii Bezpieczeństwa i Zdrowia obchodziliśmy ,, Światowy Dzień Rzucania Palenia”. To doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na.problem szkodliwości dymu papierosowego zarówno dla biernych jak i czynnych palaczy. Uczniowie wykonali ok. 80 plakatów i rysunków przekonujących o szkodliwości palenia tytoniu, zachęcających zarówno do zerwania z tym nałogiem jak i przestrzegających przed pułapką uzależnienia. W klasach I-III został zorganizowany konkurs "Nie pal papierosów”. Napisy na rysunkach i plakatach brzmiały: "Mamo, tato nie pal!”, "Chrońcie dzieci, nie zmuszajcie ich do wdychania dymu tytoniowego”,, Nasz tata nie pali, dba o nasze zdrowie (…) Kocham dzieci nie palę” ,,Palenie poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu” ,,Płuca to nie popielniczka” ,,Palenie tytoniu silnie uzależnia i nie zaczynaj palić, bo nie warto”.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły"Stefan Żeromski nam towarzyszy ponad trzydzieści wspaniałych lat..." tak śpiewała społeczność szkolna w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego 27 listopada 2014 roku obchodząc uroczyście Dzień Patrona.
Koordynatorem uroczystości był Samorząd Szkolny, który, pod opieką p. Jolanty Pałki – Wysogląd i Anity Gajewskiej, przygotował ciekawy dzień. Najpierw klasy musiały odnaleźć miejsce w szkole opisane zagadką.

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do KrakowaW dniu 30 października 2014 r. uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami nauczycielami wspomagającymi pojechali na wycieczkę do Krakowa, W przededniu Święta Zmarłych, w atmosferze zadumy udali się na Cmentarz Rakowicki. Nekropolia ta jest zabytkiem o dużej wartości historycznej i artystycznej, część nagrobków jest dziełem znanych architektów. Uczniowie na dłuższą chwilę zatrzymali się przy grobowcu rodzinnym Wisławy Szymborskiej. Zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o zmarłej w 2012 r. poetce i laureatce literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku.

Śniadanie daje moc i zdrowie

Śniadanie daje moc i zdrowieŚniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W dniu 8 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" w ramach szkolnej Akademii Bezpieczeństwa i Zdrowia. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Dyskoteka

DyskotekaW dniu 30. 10. 2014 odbyła się w naszej szkole "Odblaskowa dyskoteka". Zabawa ta została zorganizowana w ramach podsumowania programu "Odblaskowa Szkoła". Dyskoteka odbyła się w godzinach wieczornych, dzięki czemu uczestnicy przyszli do szkoły w odblaskowych kamizelkach. Jeszcze raz mogliśmy przypomnieć sobie jakże ważne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Odblaskowy marsz w cztery strony świata

Odblaskowy marsz w cztery strony świata30 października 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim, przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych ulicami wsi w ramach akcji Odblaskowa szkoła. Jej celem było zwrócenie uwagi mieszkańców, użytkowników dróg na obowiązek korzystania z kamizelek czy elementów odblaskowych. Wielobarwny korowód z transparentami wzbudził zainteresowanie kierowców i przechodniów, którzy z ciekawością obserwowali odblaskowy pochód.
Dzięki takiej akcji społeczność szkolna promowała bezpieczne poruszanie się po drodze i tym samym starała się wyeliminować zagrożenia w ruchu drogowym.

Modnie i bezpiecznie

Modnie i bezpiecznieW szkole podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła 23.10.2014r. odbył się pokaz odblaskowej mody, aby przekonać uczniów, że noszenie odblasków to nie tylko obowiązek, ale też przyjemność. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Pokaz mody otwarło przedstawienie trzecioklasistów, pt."Bądź bezpieczny na drodze”. W obrazowych scenkach przypomnieli zasady zawarte w kodeksie ruchu drogowego.

Niepołomicki Uniwersytet Dziecięcy w Krakowie

Niepołomicki Uniwersytet Dziecięcy w KrakowieW piątek 24 października 2014 r. w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie rozpoczął się nowy rok akademicki. Studentami Niepołomickego Uniwersytetu Dziecięcego przy Polskiej Akademii Dzieci Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz drugi są uczniowie naszej szkoły. Projekt Polskiej Akademii Dzieci, w który włączył się także Uniwersytet Jagielloński, otwiera drzwi uczelni wyższych najmłodszym słuchaczom, niezależnie od ich pozycji społecznej czy wyników w nauce oraz daje im możliwość prowadzenia własnych wykładów wspólnie z akademickimi dydaktykami.

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze  W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” koordynatorka Justyna Wąs kierując się troską o bezpieczeństwo uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi
w Zabierzowie Bocheńskim zaprosiła w października niezwykłych Gości.
W dniu 15 październiku 2014r. na spotkanie z uczniami przybyli: przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych w Krakowie -Robert Spyrczyński oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Niepołomicach aspirant Przemysław Stach. Pierwszy głos zabrał
p. Spyrczyński, który nawiązał dialog z młodymi słuchaczami. Rozmawiał z nimi o zasadach obowiązujących pieszych na drodze. Opowiadał o tragicznych wypadkach na drodze,

Szkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Szkolny Turniej Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego 16.10.2014 roku uczniowie naszej szkoły podobnie jak w latach ubiegłych pisali test sprawdzający wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Test składał się z 25 pytań o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 30 minut. W tym roku najlepsze okazały się dziewczęta z klasy 6. Najlepsza była Zuzanna Wilkosz, drugie miejsce zajęła Wiktoria Bożek, a trzecie Magdalena Wilkosz. Gratulujemy obszernej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny na drodze"

Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny na drodze"W ramach programu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowany został w naszej placówce ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Konkurs ten podzielony był na dwie kategorie uczniów, klasy I - III i IV - VI. Prace gromadzone były do 10. 10. 2014 r. a następnie ocenione przez jury
w składzie: p. Agnieszka Kmiecik, p. Urszula Antończyk, p. Anita Gajewska, p. Daniela Wójcicka - Pienschke oraz p. Justyna Wąs.
Wygenerowano w sekund: 0.07