Integracja w parze z dobrą edukacją

Integracja w parze z dobrą  edukacjąOgromnym sukcesem i dowodem pracy uczniów jest zdobycie przez 20 szóstoklasistów piszących standardowy arkusz egzaminacyjny wyników powyżej średniej ogólnopolskiej, wojewódzkiej, powyżej średniej powiatu i gminy z obu części sprawdzianu kończącego szkołę podstawową, który odbył się 5 kwietnia br. Średni wynik sprawdzianu z cz.1 wyniósł 76% i okazał się najlepszym w gminie Niepołomice egzekwo ze szkołą w Niepołomicach Podgrabiu. Jednocześnie był to drugi wyniki w powiecie wielickim (stanin 8- bardzo wysoki) .

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie wielokrotnie odnosili sukcesy w rożnego typu konkursach i turniejach na różnych szczeblach. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej przedstawiamy w skrócie największe osiągnięcia z tego roku szkolnego.
Klasa Ia
Uczniowie klasy Ia - wyróżnienie w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych
Klasa Ib
Mateusz Wilk - II miejsce w IV Gminnym Turnieju Warcabowym
Mateusz Wilk i Maksymilian Wysogląd - III miejsce drużynowo w IV Gminnym Turnieju Warcabowym

XI Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny

XI Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny15 czerwca w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach ogłoszono wyniki XI Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń z naszej szkoły Marcin Ostachowicz, który zajął 3 miejsce w kategorii plakat. Wykonał on plakat na temat „Moje sposoby i podpowiedzi jak pozbyć się cyberprzemocy w życiu i sieci”. Cyberprzemoc jest zjawiskiem coraz częściej spotykanym wśród dzieci, dlatego tak ważne jest mówienie o sposobach walki z nią. Marcinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkania biblioterapeutyczne

Spotkania biblioterapeutyczneW Bibliotece Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim, dn. 18 maja, 1 i 8 czerwca uczniowie kl. II b brali udział w spotkaniach biblioterapeutycznych z cyklu „Wciągający wirtualny świat”. „Czy mam nałóg” pod takim tytułem odbyły się pierwsze z rzędu warsztaty, które przygotowała i prowadziła Pani Aneta Kurak, pracownik Biblioteki Publicznej w Niepołomicach. Przebieg zajęć oparty był na następujących tekstach: „Adaś ma nałoga” – Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba, ”Telewiewiórka” – Anny Pietruszka z „Bajki psychoedukacyjne”.

I GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-LOGICZNY "BYSTRZAk"

I  GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-LOGICZNY "BYSTRZAk"„ Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.”
Roger Bacon
Na pytanie: dlaczego dzieci tak chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach międzyszkolnych? – my nauczyciele znamy odpowiedź: sprawdzając swoje możliwości, rywalizują oni nie tylko w swojej klasie i w oddziałach równoległych, ale także – współzawodniczą z rówieśnikami z innych szkół, porównując się z nimi.

XIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

XIII Gminny Konkurs Języka AngielskiegoJuż po raz 13 w maju 2016 r. odbył się Gminny Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Niepołomice. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający znajomość zawiłości gramatycznych języka angielskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała organizatorka pani Bożena Machowska nauczycielka języka angielskiego.

Zdolna literatka

Zdolna literatkaJulia Gawłowska, uczennica kl. 6 b Szkoły zdobyła wyróżnienie w IX Gminnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Wiosna Piórem i Pędzlem Malowana”. Napisała przepiękne opowiadanie, które urzekło jury.
Miłośników literatury zapraszamy do lektury pracy konkursowej Julii.
Moja leśna przygoda
Było wiosenne, ale ciepłe sobotnie popołudnie. Siedziałam w pokoju
i smętnie wpatrywałam się w przestrzeń za oknem, myśląc, co bym mogła zrobić. Mieszkałam w pięknej okolicy na skraju lasu i nieopodal jeziora. Nagle wpadłam na pomysł, że pójdę na spacer do lasu. Szybko włożyłam buty i wybiegłam z domu.

Bal "Herbatka u królowej Elżbiety II"

Bal "Herbatka u królowej Elżbiety II"W ostatnich dniach kwietnia w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim odbył się bal zamykający szkolny projekt "Urodziny Królowej Elżbiety II". Projekt skierowany był do uczniów klas starszych, których pierwszym zadaniem było samodzielne wykonanie kartki okolicznościowej dla królowej Elżbiety II z okazji jej 90-tych urodzin. Najpiękniejsze kartki wraz z życzeniami zostały wysłane do pałacu Buckingham w Londynie. W tym samym czasie uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, ze szczególnym zwróceniem uwagi na życiorys angielskiej królowej. Laureatki konkursu Julia Gawłowska, Marlena Czupryna i Milena Kołodziej, rozpoczęły intensywne przygotowania do gminnego etapu tego konkursu.

Z ortografią za pan brat

Z ortografią za pan brat25 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Podgrabiu Julia Gawłowska, Mateusz Różeński z kl. 6 b, Agnieszka Widomska-Smuła z kl. 4 b oraz Błażej Dziadoń z kl.
3 b rywalizowali o tytuł mistrza ortografii. Niestraszne im były trudności ortograficzne
w dyktandzie i „dziurawcu ortograficznym". Połowie naszych reprezentantów udało się zająć miejsca na podium: Julia Gawłowska zajęła II miejsce, a Mateusz Różeński -wyróżnienie.
Gratulujemy zwycięzcom.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim społeczność szkolna świętowała Dzień Ziemi. W związku z tym organizatorka , nauczycielka przyrody p. Anita Gajewska, przygotowała grę terenową „Przygoda z przyrodą” skierowaną do wszystkich uczniów. Na terenie szkolnym były rozstawione stoliki sędziowskie i przy każdym czekały na zespoły klasowe inne zadania. W rolę sędziów wcielili się nauczyciele. Różnorodność zadań i żądza zwycięstwa spowodowały, że rywalizacja była zacięta. Uczniowie mieli, np. rozpoznać chronione zwierzęta, rośliny, ułożyć wiersz z wylosowanymi wyrazami czy odgadnąć i wyjaśnić przysłowie o ssakach. Wszyscy świetnie się przy tym bawili.

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2016

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 201612 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach odbył się etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej Marcin Ostachowicz. Baltie to język programistyczny, narzędzie do nauki programowania oraz serwer konkursowy. Program jest przeznaczony już dla dzieci od piątego roku życia, ponieważ jest w pełni graficzny. Dzięki temu jest przyjazny dziecku, rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia. Ważną zaletą jest to, że jest całkowicie darmowy. Można go pobrać ze strony www.baltie.pl. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Trzymamy kciuki za awans do kolejnego etapu i gratulujemy!
Wygenerowano w sekund: 0.11