Smacznie, zdrowo, kolorowo

Smacznie, zdrowo, kolorowoWielkimi krokami zbliża się zima – czas wesołych zabaw na śniegu a zarazem okres wzmożonej zachorowalności na przeziębienie, grypę oraz infekcje dróg oddechowych. Co można zrobić, aby uchronić się przed chorobami i móc w pełni cieszyć się mroźną aurą? Jak zwiększyć odporność organizmu? Odpowiedzi na te pytania znają siódmoklasiści z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Podczas lekcji biologii prowadzonych przez panią Żanetę Biernat – Tkocz uczniowie zostali wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną z zakresu zdrowego żywienia ale także w umiejętności praktyczne. Przybyli na zajęcia z bagażem informacji oraz równie obfitym bagażem pełnym owoców i warzyw. Każdy uczeń przygotował swoją ulubioną sałatkę a następnie zaprezentował jej prozdrowotne walory. Bogactwo witamin zawartych w przyrządzonych smakołykach korespondowało z estetyką dań oraz oczywiście smakiem, czego dowodem były opustoszałe talerze. To była naprawdę apetyczna lekcja!
Ewa Widła, nauczyciel ZSzOI

Zwykły list pisany z serca

rok szkolny 2018/2019Z okazji Dnia Życzliwości uczniowie naszej szkoły postanowili napisać tradycyjne listy i sprawić nimi przyjemność chorym dzieciom z całej Polski. Wszyscy piszący zabrali się do pracy z ochotą, przyłączając się tym samym do akcji „Marzycielska poczta” promowanej na stronie internetowej www.marzycielskapoczta.pl. To właśnie tam można zapoznać się z profilami dzieci marzących o listach od rówieśników. Uczniowie naszej szkoły postanowili napisać do trójki dzieci w wieku 8-12 lat. Powstało mnóstwo ciepłych listów
i kolorowych kartek.
Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że są empatyczni, chcą i potrafią pomagać. Mam nadzieję, że pisanie takich pięknych listów stanie się naszą coroczną, szkolną tradycją.

Koordynator akcji w szkole
Beata Nagięć-Maciejczyk

Konkurs Tematyczny "Od algorytmu do programu"

Konkurs Tematyczny "Od algorytmu do programu"W dniu 14 listopada odbył się się w naszej szkole I etap Konkursu Tematycznego
„Od algorytmu do programu”. Zagadnienia z jakimi musieli zmagać się uczniowie obejmowały:
1) Ogólną wiedzę na temat urządzeń komputerowych i informatyki;
2) Zastosowania arkusza kalkulacyjnego;
3) Algorytmiki;
4) Internetu oraz bezpieczeństwa podczas korzystania z jego zasobów.
Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klas 7-8 . Jeden z nich Marcin Ostachowicz zakwalifikował się do etapu rejonowego, który odbędzie się 4 lutego 2019 r. Będzie rywalizował razem z 74 uczniami z województwa małopolskiego, którzy podobnie jak on wykazali się największą wiedzą informatyczną. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Podziękowania

Podziękowania„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…..
wtedy proste – DZIĘKUJEMY – zawiera wszystko co chcemy wyrazić”

Dyrekcja ZSzOI w Zabierzowie Bocheńskim składa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole, których główna uroczystość odbyła się 6.11.2018r.
Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu Przyjaciół ZSzOI w Zabierzowie Bocheńskim, Kierownikowi Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie, jakie włożyli w uroczyste zorganizowanie tej imprezy.
Za pomoc, życzliwość i współpracę serdecznie dziękujemy panu Arturowi Mrozowskiemu za profesjonalne wykonanie zdjęć, które będą przypominać tę piękną rocznicę.
Dziękujemy zespołowi „Zabierzanie” za włączenie się i wykonanie podniosłych pieśni patriotycznych przywołujących ważne wydarzenia historyczne.
Dziękujemy znakomitym Gościom, którzy zechcieli uczestniczyć w tak ważnym i pięknym wydarzeniu historycznym:
p. Romanowi Ptakowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice,
p. Wiesławowi Bobowskiemu Dyrektorowi Wydziału Edukacji,
ks. Piotrowi Studnickiemu Proboszczowi parafii Opieki NMP,
p. Dorocie Kuleszy-Tałan Dyrektorowi Gimnazjum Niepublicznego. im. ks. Jana Twardowskiego w Zabierzowie Bocheńskim,
p. Tomaszowi Donatowiczowi Dyrektorowi Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach,
p. Michałowi Wieciechowi z Nadleśnictwa Niepołomice,
p. Małgorzacie Gajdzie, Dyrektorowi Centrum Kultury w Niepołomicach,
p. Marii Strzelec Kierownikowi Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim,
p. Edwardowi Wnękowi Sołtysowi wsi Zabierzów Bocheński,
p. Stanisławowi Łosińskiemu Prezesowi KS Dąb,
p. Karolowi Szybińskiemu Specjaliście ds. projektów Lokalnej Grupy Działania,
p.Romanowi Klimie-Prezesowi OSP Zabierzów Bocheński
Podziękowania kierujemy również do p. Cecylii Radoń p.o. Dyrektora oraz do p. Filipa Musiała Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, który objął patronat nad uroczystością i ufundował nagrody dla uczniów, a nie mógł osobiście uczestniczyć w naszej uroczystości.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli oraz wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni, a których praca i wkład przyczyniły się do zorganizowania uroczystości.

Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej9 listopada 2018 roku – to niezwykła i radosna data. O godzinie 11.11 ustał zwykły szkolny gwar, słychać było tylko dźwięczne tony „Mazurka Dąbrowskiego”, które popłynęły z wszystkich uczniowskich ust. Począwszy od przedszkolaków, na ósmoklasistach skończywszy – cała społeczność Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej. W ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, w pełni świadomi podniosłości tego historycznego wydarzenia.
Ewa Widła, nauczyciel ZSzOI

Pieśni o Niepodległej w Zabierzowie Bocheńskim

Pieśni o Niepodległej w Zabierzowie Bocheńskim6 listopada 2018 roku do Szkoły Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim przybył sam marszałek Józef Piłsudski wraz ze swoim adiudantem, aby wspólnie ze społecznością szkolną, lokalną oraz zaproszonymi Gośćmi uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nauczyciele wraz z Radą Rodziców oraz instytucjami, które współpracują ze szkołą, przygotowali ciekawy program, którego koordynatorem był nauczyciel historii pan Karol Bielarczyk
Najpierw w montażu słowno-muzycznym Pieśń o Niepodległej wystąpili uczniowie w historycznych strojach i chór szkoły. Zgromadzeni mogli wysłuchać pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu przez wieki, stanąć oko w oko z Tadeuszem Kościuszką, Józefem Piłsudskim i przypomnieć także tych, którzy nie szablą, lecz piórem walczyli o zachowanie całości bytu narodowego i odzyskanie niepodległości.

Warsztaty plastyczne z Seniorami

Warsztaty plastyczne z SenioramiKamizelki odblaskowe przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i nierzadko ratują pieszym życie. Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim doskonale to rozumieją i noszą je na co dzień. Siódmoklasiści postanowili udowodnić, że kamizelki są nie tylko funkcjonalne, ale także mogą być modne. Podczas warsztatów zorganizowanych we współpracy z Domem Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, uczniowie wraz z przedstawicielami Ośrodka Wsparcia Seniora zaprojektowali oryginalne kamizelki odblaskowe.

Mega odblaskowa kamizelka

Mega odblaskowa kamizelkaŚwieć przykładem - w Zabierzowie nawet Szkoła daje przykład, że trzeba nosić kamizelki. Uczniowie we współpracy z rodzicami ubrali w odblaskową kamizelkę swoją szkołę. Mega odblaskową kamizelkę powieszono na sali gimnastycznej, aby zachęcić i promować noszenie odblasków. Nawet mały odblaskowy element sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni po zmierzchu.

Odblaskowa dyskoteka

Odblaskowa dyskoteka Klasy I-III swój udział w akcji „Odblaskowa Szkoła” podsumowały odblaskową dyskoteką. Na dyskotece tej dzieci bawiły się w odblaskowych strojach jak również ze świecącymi rekwizytami, które przyniosły.

Odblaskowy pokaz mody

Odblaskowy pokaz modyJak co roku w naszej szkole w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” na zakończenie realizacji działań w tej akcji, organizowany jest między innymi „Odblaskowy pokaz mody”. Każda z klas została poprowadzona środkiem sali gimnastycznej przez panią Basię – panią przeprowadzającą naszych podopiecznych przez jezdnię, tak aby każda z nich mogła zaprezentować swoje odblaskowe stroje. Niektóre z klas wykrzykiwały wymyślone przez siebie hasła nawiązujące do noszenia odblasków. Cała szkoła zaangażowała się mocno w ten pokaz.

WOLONTARIUSZE Z KLASY 8

WOLONTARIUSZE Z KLASY 8Wolontariat to nieodpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych osób, społeczności czy organizacji. W Polsce działalność wolontariatu reguluje ustawa z 24 IV 2003 r. Pracę wolontariusza może podjąć każdy chętny tylko w niektórych wypadkach obowiązują ograniczenia wiekowe. Wychodząc naprzeciw lokalnym potrzebom z inicjatywy przewodniczącego klasy VIII Marcina Petlarskiego został utworzony klasowy klub wolontariuszy. Utworzeniu przyświecał szlachetny cel chęci zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego na rzecz społeczności wykraczające poza związki rodzinno – koleżeńsko - przyjacielskie. W okresie poprzedzającym dzień 1 listopada duża grupa ósmoklasistów wyposażona w odpowiedni sprzęt oraz znicze i kwiaty zebrała się dwukrotnie przed budynkiem szkoły, aby następnie udać się na miejscowy cmentarz w celu uporządkowania zapomnianych grobów. Efekty ich pracy były niemal natychmiast zauważone. Swoje działania uczniowie planują kontynuować przez cały rok, a nawet rozszerzyć o kolejne cmentarze w szczególności takie gdzie spoczywają żołnierze walczący o naszą ojczyznę. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy i życzymy wytrwałości w tym co robicie.
Wygenerowano w sekund: 0.02