"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

"Cudze chwalicie, swego nie znacie""Cudze chwalicie, swego nie znacie" takie hasło obrało sobie w tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół  ZSzOI
w Zabierzowie Bocheńskim, które  zorganizowało bezpłatne zajęcia dla uczniów w okresie od 30.01.2017 r. do 3.02.2017 r. Wynikało ono z przekonania, że warto zaszczepić w  młodych   ludziach   miłość   do  "małej   ojczyzny" i pokazać Niepołomice jako miejsce atrakcyjne pod względem turystycznym, historycznym. Zagospodarowanie uczniom Szkoły Podstawowej w pierwszym tygodniu ferii zimowych  było możliwe dzięki pozyskanym od MiG Niepołomice środkom na realizację zadania publicznego w zakresie  wypoczynku dzieci i młodzieży. Uczniowie  mogli wziąć udział bezpłatnie w wybranych przez siebie warsztatach , za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Spotkania z książką

Spotkania z  książką W obecnych czasach uczniowie niechętnie sięgają po książkę na rzecz nowoczesnych środków masowego przekazu Dzieci chętniej korzystają z komputera czy telewizji. Czytanie książek jest dla dzieci zajęciem bezużytecznym i nieatrakcyjnym.
Postanowiłam zmienić ten stan rzeczy i zainteresować czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim książkami. W ramach zajęć dodatkowych spotykam się z czwartoklasistami i wspólnie spędzamy czas na czytaniu książek, opowiadaniu wrażeń po przeczytaniu różnych powieści. Wykorzystuję metody aktywne, aby zachęcić dzieci do zabawy z książkami.

Sztuka recytacji

Sztuka recytacji 25.01.2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla utalentowanych uczniów z kl. I- VI. Głównym celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej oraz ukazanie sztuki pięknej recytacji. Rywalizowało ze sobą aż 28 recytatorów, którzy musieli wykazać się sztuką ,,pięknego mówienia'' oraz odwagą w ukazaniu własnej interpretacji prezentowanego tekstu.

Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych

Gminny  Dzień Osób Niepełnosprawnych Kiedy jesteśmy razem,
to nikt nam nic nie zrobi.
Bo my jesteśmy razem
i pomagamy sobie.
Ta piosenka brzmiała jak radosne motto uroczystości, która piątego grudnia odbyła się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Goście zaproszeni ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy oraz gospodarze – obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nie bez przyczyny działo się to właśnie tutaj.

Akcja "pushups for 22 KILL challenge"

Akcja "pushups for 22 KILL challenge"Codziennie 22 weteranów cierpiących na PTSD (zespół stresu pourazowego) popełnia samobójstwo, jak wynika z badań. Amerykańscy żołnierze, by zwrócić uwagę na chorobę, która dotyka głównie wojskowych wracających z misji bojowych, rozpoczęli kampanię medialną. Przez 22 dni robią 22 pompki. Do akcji przyłączają się także Polacy. Akcja „22 pushups for 22 KILL challenge” rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych już trzy lata temu. Jej pomysłodawcą jest były amerykański żołnierz Don Nyguen, który jako pierwszy „rzucił wyzwanie”. Bezpośrednim impulsem była lektura raportu, według którego w latach 1999–2010 średnio co godzinę samobójstwo popełniał żołnierz, który walczył w Iraku lub Afganistanie. Ta tragiczna statystyka dała początek akcji „22 pompki weteranów”. Od dnia 1 grudnia do akcji włączyli się uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą Jarosławem Bieleckim oraz nauczycielem historii Adamem Prusakiewiczem.

Projekt "Urodziny królowej Elżbiety II"

Projekt "Urodziny królowej Elżbiety II"Kilka dni temu uczniowie naszej szkoły otrzymali list od królowej angielskiej Elżbiety II z podziękowaniami za pamięć i życzenia urodzinowe. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu "Urodziny Królowej Elżbiety II" uczniowie klas starszych samodzielne wykonali kartki okolicznościowe z okazji 90-tych urodzin królowej. Najpiękniejsze kartki wraz z życzeniami zostały wysłane do pałacu Buckingham. Uczniowie wzięli również udział w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, ze szczególnym zwróceniem uwagi na życiorys angielskiej królowej. W tym czasie powstało wiele bardzo ciekawych prezentacji związanych z tematem projektu. Uroczystym, a zarazem końcowym etapem projektu był królewski bal „Herbatka u królowej Elżbiety II”. Uczestnicy balu w wytwornych strojach pod dyktando wodzireja wspólnie zatańczyli poloneza oraz skoczny irlandzki taniec. Na gości czekały konkursy na najciekawszy strój w dwóch kategoriach „Najbardziej królewska królowa” i „Słynna brytyjska postać”, quiz tematyczny dotyczący królowej oraz konkurs tańca. W tak radosnym nastroju zakończony został projekt kulturowo-językowy, a jego uczestnicy zastanawiali się czy i kiedy otrzymają odpowiedź z Londynu. Właśnie kilka dni temu dostali list.

KONKURS DYNI

KONKURS DYNIPod koniec października uczniowie klas starszych wzięli udział w Konkursie Dyni. Ilość prac zgłoszonych do konkursu była bardzo duża, dlatego też jury przyznało dyplomy aż w siedmiu kategoriach – Konkurs na Najładniejszą, Przerażającą, Najciekawszą, Najsympatyczniejszą, Pracochłonną, Proekologiczną oraz Odblaskową Dynię. Wiele prac zachwyciło jury nie tylko swoją pomysłowością i estetycznym wykonaniem, ale również bardzo dużym wkładem pracy - zapraszamy do galerii.

Oferta Pracy

rok szkolny 2016/2017Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim - Szkoła Podstawowa poszukuje nauczycieli:
- edukacji wczesnoszkolnej w wymiarze 18 godzin tygodniowo,
- nauczyciela wspomagającego w wymiarze 18 godzin tygodniowo.

Odblaskowa moda

Odblaskowa modaJaką modę lansują uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. S.Żeromskiego
w Zabierzowie Bocheńskim? Odpowiedź na to pytanie można było uzyskać podczas pokazu mody, który odbył się 27.10.2016r. na apelu podsumowującym akcję „Odblaskowa szkoła”. Pokaz mody otwarło przedstawienie dzieci ze świetlicy, pt. „Noszę odblaski, jestem widoczny”. Uczniowie weszli w rolę edukatorów i przypomnieli jak należy zachowywać się na drodze. Zakończyli występ przesłaniem: „Jeśli chcesz, aby Twoje życie było bezpieczne i zdrowe, noś światełka odblaskowe!” Potem nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich moment: pokaz mody. W rytm skocznej muzyki na wybiegu pojawili się uczniowie kl. I-VI prezentując zaprojektowane przez siebie stroje odblaskowe. Pomysłowość i kreatywność uczniów spotkała się z uznaniem publiczności wyrażonej gromkimi brawami. Ten pokaz był wyrazem dojrzałości uczniów, którzy preferują modny, ale przede wszystkim bezpieczny styl życia. Na następny pokaz mody zapraszamy dopiero za rok.

Szkolny Konkurs BRD

Szkolny Konkurs BRDW tym roku szkolnym podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzono w naszej szkole Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła". Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test teoretyczny. Pytania w teście dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Poniżej wyniki konkursu:
I miejsce - Alicja Nowak
II miejsce - Eryk Kurzeja
III miejsce - Mikołaj Solarz, Maciej Franas, Patrycja Piepiora

Marsz Edukacyjny "Noś odblaski, bądź bezpieczny"

Marsz Edukacyjny "Noś odblaski, bądź bezpieczny"W dniu 25.10.2016 roku odbył się marsz edukacyjny pod hasłem "Noś odblaski, bądź widoczny". Uczniowie wyposażenie w kamizelki odblaskowe i własnoręcznie wykonane transparenty zebrali się na podwórku szkolnym w towarzystwie nauczycieli, a następnie wszyscy wyruszyli na drogi Zabierzowa. „Odblaskowi” uczestnicy marszu, poprzez hasła na transparentach, kolejny już raz apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Autorskie hasła miały na celu przekonać użytkowników drogi, że noszenie elementów odblaskowych to nie tylko moda, ale ważna kwestia, o której warto przypominać. Zgodnie z założeniami widok „Odblaskowego Marszu” przyciągnął uwagę lokalnej społeczności oraz przejeżdżających przez Zabierzów Bocheński kierowców, skłaniając do refleksji nad bezpieczeństwem na drodze.
Wygenerowano w sekund: 0.04