Program zajęć Wychowania do życia w rodzinie

rok szkolny 2019/2020WDŻ SZKOŁA PODSTAWOWA KL.IV-VIII
PROGRAM WĘDRUJĄC KU DOROSŁOŚCI
WYDAWNICTWO RUBIKON
AUTORZY: T. Król, G. Węglarczyk, M. Guziak- Nowak

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI XVI GMINNEGO KONKURSU O WIELKIEJ BRYTANII

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI XVI GMINNEGO KONKURSU O WIELKIEJ BRYTANII  XVI Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii odbył się, jak co roku w Szkole Podstawowej w Podłężu. Do etapu gminnego konkursu zakwalifikowali się trzej uczniowie z klas siódmych, którzy wykazali się najobszerniejszą wiedzą w szkolnym etapieKonkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jak się później okazało wiedza ta pozwoliła im zdobyć również laury w gminnym etapie tego konkursu.:
II miejsce – Oskar Cięciwa kl.7b
III miejsce – Mikołaj Solarz kl.7a
wyróżnienie – Antoni Ledniowski kl.7a
Gratulujemy obszernej wiedzy i przypominamy, że chłopcy już trzeci rok z rzędu są wśród najlepszych biorących udział w tym konkursie.

W rocznicę Trzeciego Maja

W rocznicę Trzeciego MajaW bieżącym roku szkolnym cała społeczność Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim wspominała 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji uczniowie klasy IIIb i IVb zaprezentowali przygotowany program artystyczny pt.
"W rocznicę Trzeciego Maja".
Koordynatorem uroczystego apelu była pani Małgorzata Maśnica – Janik. Nad oprawą muzyczną czuwał chór szkolny pod opieką pana Aleksandra Ostrowskiego.

Świąteczna zbiórka dla podopiecznym Dziecięcego Hospicjum Alma Spei

Świąteczna zbiórka  dla podopiecznym Dziecięcego Hospicjum Alma SpeiW czasie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie naszej Szkoły Podstawowej przyłączyli się poprzez zbiórkę artykułów higienicznych do akcji „Pieluszka na Zajączka” organizowanej przez Hospicjum Dziecięce Alma Spei w Krakowie.
Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu zachęcali do pomocy chorym dzieciom. Środki czystości zbieraliśmy nie tylko na terenie szkoły wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mocno zaangażowali się w całą akcję, ale także, dzięki uprzejmości Właściciela, na terenie pobliskiego sklepu „Juhas”. Wolontariusze rozdawali przy tej okazji ulotki nt. akcji/hospicjum. Klienci Sklepu okazali wielkie serce i podarowali podopiecznym Fundacji Alma Spei mnóstwo potrzebnych im rzeczy codziennego użytku tj. mydełka, pampersy, chusteczki i szamponiki.

"Wiosna ach, to ty..."

"Wiosna ach, to ty..."20 marca b.r. w Szkole Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi Gośćmi zebrała się na sali gimnastycznej, aby powitać Wiosnę oraz uczcić Światowy Dzień Wody. Koordynatorkami tej imprezy były nauczycielki przyrody i biologii: p. Anita Gajewska oraz p. Żaneta Biernat-Tkocz. Na początku Panie uświadomiły zebranym jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie.

Spotkania z książką- wolontariusze w Zapiecku

Spotkania z książką- wolontariusze  w ZapieckuUczniowie Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim chętnie angażują się w działania wolontariatu, ponieważ czują potrzebę bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Wolontariusze z klas VI-VIII pod opieką nauczyciela od lutego bieżącego roku, w każdy wtorek o godzinie 15.00 spotykają się ze starszymi ludźmi z pensjonatu "Zapiecek", który znajduje się w tej samej miejscowości. Czytają im wybrane pozycje książkowe, co zostało docenione przez Seniorów i z niecierpliwością czekają na każde kolejne spotkanie. Dzięki takim akcjom Wolontariusze uwrażliwiają się na cierpienie, samotność i potrzeby ludzi żyjących wokół nich. Warto podejmować takie działania, gdyż nabywanie i kształtowanie właściwych postaw prospołecznych obywatelskich u młodych zaowocuje w przyszłości.
Beata Nagięć-Maciejczyk
Opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

Gminny Konkurs Poezji w Języku Angielskim

Gminny Konkurs Poezji w Języku AngielskimW Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza Staniątkach odbył się Gminny Konkurs Poezji w Języku Angielskim dla uczniów szkół podstawowych. Dwie uczennice - Patrycja Marzec z klasy Va i Aleksandra Bielecka z klasy VI reprezentowały naszą szkołę w tym konkursie. Uczennica Aleksandra Bielecka zajęła III miejsce w kategorii klas VI-VIII. Gratulujemy !

Poznać, zrozumieć, wspierać o Karmiącej Nadzieją

Poznać, zrozumieć, wspierać o Karmiącej Nadzieją25.02.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennych zajęciach prowadzonych przez dyrektora operacyjnego Hospicjum dla Dzieci Alma Spei, pana Roberta Rajcę. Lekcje były niezwykłe, gdyż ich temat dotyczył „wielkich czynów małych ludzi”. Mali ludzie wielcy duchem i odwagą, którą wykazują w walce z bezwzględnym nieprzyjacielem – chorobą, to jedni z głównych bohaterów prelekcji. Grali oni pierwsze skrzypce w prezentowanych historiach, gdyż to na nich opiera sens swojego istnienia Alma Spei. Jednak nie tylko z ich historiami zostali zapoznani uczniowie. Hospicjum nie mogłoby przecież istnieć bez ludzi dobrej woli, poświęcających swój czas, energię i zapał do działania na rzecz potrzebujących, czyli bez wolontariuszy. To właśnie oni, obok małych podopiecznych dopełniali całości obrazu ukazującego codzienną pracę, walkę i małe, ale jakże ważne radości stanowiące codzienność Alma Spei.
Beata Nagięć-Maciejczyk, Ewa Widła
nauczycielki ZSzOI

Zawody pływackie

Zawody pływackie6 lutego pięcioro uczniów z klasy Va i VI reprezentowało naszą szkołę w Gminnych Zawodach w Pływaniu Indywidualnym w Niepołomicach. Na zawodach tych Grzegorz Siudak zajął I miejsce, a Aleksandra Bielecka III miejsce oboje płynęli stylem klasycznym. Zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbyły się 12.02.2019 r. na pływalni w Solnym Mieście w Wieliczce. Ola i Grzegorz zajęli tam V miejsca, co niestety nie pozwoliło im wziąć udziału w zawodach wojewódzkich. Przegrali z uczniami z wielickich i niepołomickich szkół, którzy trenują w sekcjach pływackich.

Etap rejonowy Konkursu Tematycznego "Od algorytmu do programu"

Etap rejonowy Konkursu Tematycznego "Od algorytmu do programu" Etap rejonowy Konkursu Tematycznego „Od algorytmu do programu” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego odbył się 4 lutego w Myślenicach. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy ósmej Marcin Ostachowicz. Marcin tym razem również nie zawiódł i zakwalifikował się do grona najlepszych 52 uczestników konkursu z województwa małopolskiego. Teraz czeka go kolejny ostatni etap wojewódzki konkursu, który odbędzie się 19 marca 2019 r.
Gratulujemy obszernej wiedzy oraz umiejętności informatycznych i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Wspólne kolędowanie w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

Wspólne kolędowanie w Domu Kultury w Zabierzowie BocheńskimCiepłe słowo, uśmiech i wspólny śpiew…
W środę 19.12.2018 roku uczniowie klasy VI i VIII wybrali się z kolędą do Domu Kultury
w Zabierzowie Bocheńskim. Do tej akcji przygotowywali się już wcześniej wykonując pod opieką nauczycieli piękne aniołki, którymi postanowili obdarować Seniorów z Domu Kultury.
Uczniowie naszej szkoły zapraszając do wspólnego kolędowania zostali ciepło przyjęci zarówno przez panią dyrektor Domu Kultury- panią Marię Strzelec, jak i przez samych Seniorów. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Następnie Seniorzy sprawili uczniom i nauczycielom miłą niespodziankę, śpiewając „Pastorałkę Zabierzowską” autorstwa byłej pani dyrektor naszej szkoły Danuty Żmudzkiej. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tego wykonania.
Wygenerowano w sekund: 0.02