Dobry początek wakacji dwudniowa bezpłatna wycieczka do Zakopanego

Dobry początek  wakacji dwudniowa  bezpłatna wycieczka do ZakopanegoW dniach 30.06-01.07.2014 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w ZSzOI
w Zabierzowie Bocheńskim pod opieką nauczycieli udała się na pełną wrażeń dwudniową wycieczkę do zimowej stolicy Polski. Było to możliwe dzięki pozyskanym środkom na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży od Burmistrza MiG Niepołomice przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim.

Akademia Bezpieczeństwa i Zdrowia

Akademia Bezpieczeństwa i Zdrowia "Żyli długo i szczęśliwie”- te słowa towarzyszą dzieciom od pierwszych lat życia. Niemal każda bajka czytana przez rodzica, a później samodzielnie przez dziecko ma takie zakończenie. Żyć długo i szczęśliwie czyli mądrze, bezpiecznie i zdrowo- to marzenie, któremu warto pomóc. Aby uatrakcyjnić działania profilaktyczne, pedagog zainicjowała Akademię Bezpieczeństwa i Zdrowia. W dobie nieograniczonego dostępu do informacji problemem bywa raczej przyswojenie niezbędnej i wartościowej wiedzy, która wpływa na kształtowanie właściwych nawyków i postaw.

Pozwólmy uczniom rozwijać skrzydła

Pozwólmy uczniom rozwijać skrzydłaSzkolny Mini Uniwerek "Mam talent” staje się dobrą praktyką, która pozwala uczniom kreować szkolną rzeczywistość, uczyć się tego, co naprawdę ich interesuje. To lekcje przygotowane przez uczniów i dla uczniów. 17 czerwca 2014 r. pięcioro uczniów wcieliło się w rolę wykładowców. Tajniki swoich zainteresowań kulinarnych zaprezentował Grzegorz Kmiecik. Wyreżyserował i wcielił się w rolę prowadzącego w filmiku pt.: ,,Naleśniki amerykańskie”. Pokazał, że ,, gotowanie na ekranie” wcale nie jest trudne. Skromny kucharz otrzymał wiele gromkich braw za swoje apetyczne, gastronomiczne umiejętności.

"Extra klasa" w skansenie

"Extra klasa" w skansenieMiesiąc czerwiec to w każdej szkole czas podsumowań i wręczania nagród. Od pięciu lat najlepsze klasy w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim otrzymują nagrodę w postaci atrakcyjnej, darmowej wycieczki w konkursie ,,Extraklasa”. To zwieńczenie całorocznych wysiłków wszystkich uczniów w klasie. O sukcesie decydują przyznane punkty w ośmiu płaszczyznach współzawodnictwa m.in.: nauka, frekwencja, konkursy, wyjazdy na basen, turystyka i wycieczki. Laureatem tytułu ,, Extra klasa” w roku szkolnym 2013/2014 została klasa IV B z wychowawcą p. Jolantą Tatarczuk- Ślusarczyk. Koordynatorka konkursu pedagog Daniela Wójcicka- Pienschke zorganizowała niezapomnianą wycieczkę do skansenu.

Piknik rodzinny

 Piknik rodzinny 14.06.2014 r. odbył się II Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców. Celem spotkania było zintegrowanie społeczności nauczycielskiej, uczniowskiej i Rodziców. Na imprezę przybyli zaproszeni Goście. Przewodnicząca Rady Rodziców p.Edyta Bożek czuwała nad prawidłowym przebiegiem pikniku posiłkując się pomocą innych rodziców. Przygotowano wiele atrakcji, m.in.:uczniowie, pod kierunkiem swoich wychowawców, prezentowali programy artystyczne, mażoretki wzbudziły zachwyt ciekawymi układami tanecznymi.

Sukces drugoklasistów w II Gminnym Turnieju Gry w Warcaby

Sukces drugoklasistów w II Gminnym Turnieju Gry w WarcabyWarcaby są grą o walorach edukacyjnych, rozwijającą twórcze myślenie i umiejętności: taktyczne, przewidywania następstw, tworzenia strategii. To interesująca gra, która uczy też logicznego myślenia oraz cierpliwości, umiejętności przyjmowania zwycięstw jak i porażek. Bezwzględnie przyjemniej jest przyjąć zwycięstwo o czym przekonali się Antoni Ledniowski i Konrad Wilkosz. Zdobyli pierwsze miejsce drużynowo w II Gminnym Turnieju Gry w Warcaby zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej w dniu 6 czerwca 2014 r. Indywidualnie Antoni zdobył drugie miejsce zaś Konrad miejsce czwarte. Serdecznie gratulujemy sukcesu wyśmienitym warcabowym strategom.
Daniela Wójcicka- Pienschke

Szkoła w Ruchu

Szkoła w Ruchu"Ćwiczyć każdy może”
To jest hasło Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej organizowanej
w ramach Roku Szkoły w Ruchu, do której przystąpiła w grudniu 2013 roku nasza szkoła. Do końca marca 2014 roku podjęliśmy działania na rzecz aktywności fizycznej i przesłaliśmy dokumentację, która potwierdzała wykonanie zadań z podanych w regulaminie obszarów. W maju Minister Edukacji Narodowej przyznał naszej szkole tytuł "Szkoła w Ruchu”. Otrzymaliśmy pamiątkową tablicę potwierdzającą przyznanie nam tego zaszczytnego tytułu.
Urszula Antończyk
(koordynator akcji)

Teatr łączy pokolenia

Teatr łączy pokoleniaW dniu 01. 06. 2014 podczas obchodów XXIII Dni Niepołomic uczniowie klasy drugiej, integracyjnej pod kierunkiem p. Ewy Ogórek zaprezentowali przedstawienie teatralne ,, Jaś i Małgosia”. Po raz pierwszy młodzi aktorzy wystąpili na prawdziwej scenie w świetle jupiterów w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Doskonale poradzili sobie z tremą, ze swobodą poruszali się po scenie, śpiewali piosenki. Bogata scenografia, bajkowe stroje i charakterystyczne rekwizyty przeniosły widzów w świat niezwykłych przygód rodzeństwa Jasia i Małgosi.

XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego

 XI Gminny Konkurs Języka AngielskiegoJuż po raz 11 w maju odbył się Gminny Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Niepołomice. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający znajomość zawiłości gramatycznych języka angielskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała organizatorka: pani Bożena Machowska nauczycielka j. angielskiego.

Projekt eTwinning Change the world by singing!

Projekt eTwinning Change the world by singing!W maju 2014 zakończyła się realizacja kolejnego projektu eTwinning realizowanego przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. eTwinning to społeczność szkół w Europie. Jest główną akcją unijnego programu eLearning oraz częścią programu Uczenie się przez całe życie pod patronatem Komisji Europejskiej. Stanowi on ramę współpracy dla szkół wykorzystujących Internet do projektów ze szkołami partnerskimi z innych krajów europejskich.

Konkurs "Książka moim przyjacielem"

Konkurs "Książka moim przyjacielem"Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo. Uczy nas wyrażać myśli i rozwija nasze uczucia i zdolność do empatii. Wyrabia w nas umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację, pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni. Książka dodaje sił i zapału, dostarcza rozrywki i emocji. Może rozśmieszyć lub zasmucić. Może pocieszyć i wskazać nowe możliwości. Skłania do namysłu nad tym co słuszne, a co nie, co dobre, a co złe. To tylko niektóre zalety czytania, dlatego p. Ewa Ogórek, wychowawczyni klasy integracyjnej, postanowiła dołożyć starań aby od najmłodszych lat wdrażać uczniów do wartościowych form aktywności. W tym celu zorganizowała konkursy czytelnicze, współorganizowała spotkania z autorami książek.
Wygenerowano w sekund: 0.05