MILION W NASZEJ SZKOLE

MILION W NASZEJ SZKOLE,,Zakręcona akcja” - zbiórka plastikowych zakrętek w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim trwa już ponad pięć lat !
Do czerwca 2015 r. zakrętki oddawaliśmy na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych ,, Dziecięce Marzenia” w Niepołomicach. Obecnie od września 2015 r. przekazujemy zakrętki na rzecz Centrum dla Chorych na Stwardnienie Rozsiane ,,Ostoja” w Woli Batorskiej.

Uczniowie klasy 6 b laureatami Gry Gminnej STOP niskiej emisji

Uczniowie klasy 6 b laureatami Gry Gminnej STOP niskiej emisjiW niedzielę 8 listopada w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach przedstawiciele UMiG Niepołomice wspólnie z przedstawicielami Krajowej Agencji Poszanowania Energii wręczyli główne nagrody uczestnikom gry gminnej pt. „STOP niskiej emisji”. Do gry gminnej zgłosiło się 8 uczniów z klasy 6 b, którzy rywalizowali z uczniami z innych szkół z naszej gminny wykonując ambitne zadania np.; przygotowanie mema, nakręcenie filmu czy zbudowanie EKO-POTWORA.

Bal Różnych Charakterów

Bal Różnych Charakterów5 listopada uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawcą zorganizowali bal przebierańców, na który zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas 4-6. Goście przybyli bardzo licznie, w pięknych i pomysłowych, aczkolwiek czasami przerażających strojach. Oprócz wspaniałej zabawy (tańce, konkursy, quiz) organizatorzy zapewnili również możliwość posilenia się przekąskami domowej roboty przygotowanymi przez organizatorów. Wszyscy bawili się znakomicie i niechętnie rozchodzili się do domów.

Odblaskowa kampania "NO PROMIL- NO PROBLEM"

Odblaskowa kampania "NO  PROMIL- NO  PROBLEM"Uczniowie z Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem p. Jolantą Pałką – Wysogląd przygotowali transparent i pod opieką koordynatora szkolnej kampanii "NO PROMIL- NO PROBLEM” pedagog Danieli Wójcickiej- Pienshke uczestniczyli w ważnym wydarzeniu profilaktycznym - ,,Marszu na rzecz trzeźwości”.

Modnie i bezpiecznie

Modnie i bezpiecznieJaką modę lansują uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. S.Żeromskiego
w Zabierzowie Bocheńskim? Odpowiedź na to nurtujące pytanie można było uzyskać podczas pokazu mody, który odbył się na apelu podsumowującym akcję „Odblaskowa szkoła”.
Pokaz mody otwarło przedstawienie dzieci ze świetlicy, pt. „Bezpieczna droga do szkoły z odblaskami”. W obrazowych scenkach przypomnieli zasady zawarte w kodeksie ruchu drogowego.
Potem nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich moment: pokaz mody. Można było zauważyć podenerwowanie modeli. Na szczęście trema ulotniła się niczym kamfora.

Odblaskowy marsz

Odblaskowy marsz W październiku 2015 roku w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła” uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim , wyposażenie w kamizelki odblaskowe i własnoręcznie wykonane transparenty, pod opieką nauczycieli wymaszerowali w cztery strony świata. Celem pochodu miało być zwrócenie uwagi mieszkańców, użytkowników dróg na obowiązek korzystania z kamizelek czy elementów odblaskowych.

Konkurs Dyni

Konkurs DyniPod koniec października zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klas starszych wzięli udział w Konkursie na Najładniejszą, Najstraszniejszą i Najciekawszą Dynię oraz Dynię Odblaskową. Jak zwykle zainteresowanie konkursem było bardzo duże, dlatego też w sumie16 uczniów zostało nagrodzonych dyplomami w wyżej wymienionych kategoriach. Prace, które zachwyciły jury nie tylko swoją pomysłowością, ale również estetycznym wykonaniem zobaczycie w galerii.

Pełnoprawni uczniowie

Pełnoprawni uczniowie"Jak być dobrym uczniem doskonale wiemy
Teraz już z honorem ślubować możemy.”
Takie słowa wypowiadali pierwszoklasiści podczas szkolnej uroczystości w Zespole Szkół Integracyjnych w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego. 14 października 2015 r. 29 uczniów klas pierwszych złożyło uroczystą przysięgę, podczas której zobowiązali się pilnie uczyć, dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.

Odblaskowa inscenizacja koronacji Bolesława Chrobrego

Odblaskowa inscenizacja koronacji Bolesława ChrobregoPierwszy król Polski Bolesław Chrobry został koronowany w roku 1025 w Gnieźnie. 13 października uczniowie klasy piątej po kierunkiem nauczyciela historii pana Adama Prusakiewicza postanowili przygotować w trakcie lekcji inscenizację tego wydarzenia. Wszyscy się przy tym doskonale bawili wcielając się w historyczne postacie. Po takiej lekcji uczniowie z pewnością będą dobrze pamiętać o tym wydarzeniu historycznym. Efekt pracy przedstawia poniższy film.

Odblaskowe prace literackie

Odblaskowe prace literackieW ramach zajęć innowacyjnych z języka polskiego uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim wcielili się w role pisarzy i stworzyli ciekawe teksty literackie. Natchnienie czerpali z otaczającego ich świata i klimatu, który roztaczał się w szkole pod wpływem akcji Odblaskowa szkoła. Poniżej znajdują się najciekawsze prace uczniów z kl.VI b : Mateusza Różeńskiego, Tomasza Antończyka, Bartosza Jaborskiego.
Zachęcam do miłej lektury i niesamowitych wrażeń.

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 9 października 2015r. do szkoły przybyli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie Bocheńskim w składzie: prezes pan Roman Klima, wiceprezes naczelnik Edward Wnęk, wiceprezes kronikarz Maria Strzelec, a także pan Artur Wilkosz i pan Eryk Klima. Straż pożarna udziela pomocy w wielu wypadkach drogowych,
w których czasami poszkodowanymi są również dzieci. Nasi Goście zachęcali dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i noszenia kamizelek odblaskowych.
Wygenerowano w sekund: 0.06