Na drodze i w jej pobliżu

Na drodze i w jej pobliżuUczniowie klasy V pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, pani Izabeli Korbut, w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przygotowali inscenizację „Na drodze i w jej pobliżu”. Młodzi adepci sztuki teatralnej napisali scenariusz przedstawienia, własnoręcznie wykonali rekwizyty i opracowali efekty dźwiękowe. Owoc swej pracy zaprezentowali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie Bocheńskim. Maluszki z zainteresowaniem obserwowały poczynania jedenastoletnich aktorów i entuzjastycznie reagowały na wydarzenia rozgrywające się na scenie. Inscenizacja „Na drodze i w jej pobliżu” obfitowała w wiele zabawnych wątków, choć nie brakowało również dramatycznych zwrotów akcji. Piątoklasiści pokazali, jakie zagrożenia czyhają na pieszych, którzy są niewidoczni na drodze oraz potencjalne konsekwencje braku elementów odblaskowych.

Odblaskowi turyści świecący przykładem na górskich szlakach

Odblaskowi turyści świecący przykładem na górskich szlakachW dniach 29.09-01.10.2017 odbył się Wojewódzki Rajd Turystyczny PTSM „Na indiańskim szlaku", w którym uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim.
Głównymi założeniami tego wydarzenia krajoznawczego, było m.in.:
• doskonalenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nietypowych,
• poznanie wybranych aspektów kultury Indian,
• zorganizowanie indiańskiej wyprawy na Lubogoszcz,
• promowanie zdrowego stylu życia.
Uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim można było bardzo łatwo rozpoznać w gronie uczestników raju – nosili kamizelki odblaskowe. Nasi młodzi turyści wędrowali po szlakach Beskidu Wyspowego w odblaskowych kamizelkach, dając przykład bezpiecznego przemieszczania się grupom z innych szkół. Zachęcali swoich rówieśników do noszenia elementów odblaskowych, które choć są niewielkie, mają ogromne znaczenie.

Ewa Ogórek, nauczyciel Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

Odblaskowy happening

Odblaskowy happeningMocnym akcentem zamykającym udział uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w ósmej edycji „Odblaskowej Szkoły” był odblaskowy happening zorganizowany 30.10.2017 roku. Uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe i własnoręcznie wykonane transparenty zebrali się na szkolnym podwórku
w towarzystwie nauczycieli, a następnie wszyscy wyruszyli na drogi Zabierzowa Bocheńskiego. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego poprzez hasła na transparentach, kolejny już raz apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Przekonywali użytkowników drogi, że noszenie elementów odblaskowych to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim przywilej. Z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy rozdawali własnoręcznie wykonane odblaski.

Widoczna mama - bezpieczne dziecko

Widoczna mama - bezpieczne dzieckoGdy na świat przychodzi maleństwo, całe dotychczasowe życie ulega przewartościowaniu. Zmieniają się priorytety. Rodzic bierze odpowiedzialność za nowo narodzone dziecko, które ma wzrastać pod jego baczną opieką. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa staje się wyrazem miłości i jednym z gwarantów prawidłowego rozwoju emocjonalnego niemowlęcia.
Jak uchronić potomstwo przed zagrożeniem? – z tym pytaniem zmaga się każdy rodzic, chociaż nie da się udzielić na nie uniwersalnej odpowiedzi. Przed niektórymi niebezpieczeństwami trudno skutecznie się obronić, innych zaś – można łatwo uniknąć

Szkolny konkurs BRD

Szkolny konkurs BRDNa podsumowanie akcji "Odblaskowa Szkoła"przeprowadzono w naszej szkole Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie musieli się zmierzyć z testem teoretycznym złożonym z 25 pytań.. Pytania w teście dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Poniżej wyniki konkursu:
I miejsce - Emilia Mazur
II miejsce - Monika Zaręba
III miejsce - Oskar Cięciwa

Młodzi artyści - Seniorom

Młodzi artyści  - Seniorom 15 października 2017 roku z okazji Europejskiego Dnia Seniora uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim zorganizowali autorską wystawę prac plastycznych w Domu Kultury w Chobocie. Adresatami tego wernisażu byli Emeryci i Renciści, tematyką – bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzi artyści stworzyli galerię oryginalnych prac wykonanych rozmaitymi technikami. Seniorzy mogli podziwiać m. in.: kolaże, rysunki wykonane przy użyciu pasteli, plakaty namalowane akwarelami, prace przestrzenne… - lista jest długa, gdyż pomysłowość uczniów nie miała granic. Każda praca była inna, niepowtarzalna, lecz wszystkie łączył jeden cel – uświadomić, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Twórczość dzieci przemawiała do wyobraźni sugestywnymi scenkami ukazującymi zagrożenia czyhające na pieszych, którzy lekceważą znaczenie kamizelek odblaskowych. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego stając się orędownikami noszenia elementów odblaskowych zachęcają Seniorów do zadbania o własne bezpieczeństwo. Udowadniają, że mały odblask znaczy tak wiele…

Ewa Widła, nauczyciel Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

Odblaskowi kibice sportowi

Odblaskowi kibice sportowiW ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 22 października 2017 r. uczniowie na co dzień uczęszczający na świetlicę szkolną wspólnie z wychowawcami wybrali się na stadion Wisły Kraków, gdzie zachęcali kibiców do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz noszenia kamizelek odblaskowych. Na koniec akcji na dzieci i ich opiekunów czekała atrakcja w postaci meczu Wisła Kraków vs Legia Warszawa. Niestety pomimo fantastycznego dopingu naszych odblaskowych kibiców tym razem to Legia Warszawa wyszła z tego starcia zwycięsko.

Krzysztof Bułat, nauczyciel Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

Odblaskowe ślubowanie

Odblaskowe ślubowanie13.10.2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim pierwszoklasiści złożyli przysięgę i oficjalnie zostali przyjęci w szeregi społeczności szkolnej. Zgodnie z tradycją pani dyrektor Lucyna Bednarczyk za pomocą czerwonego ołówka pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczała im pierwszy w ich życiu dokument- legitymację szkolną przypominając, że odtąd muszą godnie reprezentować szkołę. Ponadto pani dyrektor w trosce o bezpieczeństwo swoich uczniów podarowała pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe. Do życzeń dołączyli się: starsi koledzy i koleżanki, Rada Rodziców, wychowawczyni z przedszkola. Aby zaszczepić w najmłodszych uczniach chęć do oszczędzania koordynatorka SKO podarowała książeczkę oszczędnościową z wpłatą 10 zł na dobry początek.

Mali ratownicy

Mali ratownicyŚwietlica szkolna jest wyjątkowym miejscem, w którym można twórczo spędzić czas doskonale się przy tym bawiąc. Dzięki bogatej ofercie zajęć każdy uczeń ma szansę rozwijać swoje zainteresowania lub odkryć drzemiące w nim talenty. Dzieci przebywając w świetlicy angażują się w życie szkolnej społeczności poprzez występy, udział w akademiach oraz różnorodnych akcjach. Październik jest miesiącem, w którym uczniowie błyszczą inicjatywą i ciekawymi pomysłami realizowanymi w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.10 października w świetlicy szkolnej został zorganizowany pokaz udzielania pierwszej pomocy. Pani Urszula Antończyk wyjaśniła dzieciom zasady postępowania podczas zdarzenia drogowego, w którym są poszkodowani ludzie. Omówiła, w jaki sposób należy ocenić stan rannego, a następnie zademonstrowała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zabiegi resuscytacyjne.

Odblaskowe spotkanie z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej

Odblaskowe spotkanie z członkami Ochotniczej Straży PożarnejW ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 6 października 2017 r. do szkoły przybyli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie Bocheńskim w składzie: pan prezes Roman Klima, komendant Edward Wnęk, wiceprezes Maria Strzelec, druh Artur Wilkosz oraz druhna pani Anita Gajewska Straż pożarna udziela pomocy w wielu wypadkach drogowych, w których czasami poszkodowanymi są również dzieci. Nasi Goście zachęcali dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i noszenia kamizelek odblaskowych. Strażacy przygotowali też dla uczniów ciekawe zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, gdyż każdy z nas może stać się świadkiem wypadku.

Bezpiecznie i ... modnie

Bezpiecznie i ... modnieKamizelki odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i niejednokrotnie ratują pieszym życie. Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim wiedzą o tym doskonale i noszą je na co dzień. Piątoklasiści postanowili udowodnić, że kamizelki są nie tylko funkcjonalne, ale także mogą być modne. Podczas warsztatów zorganizowanych we współpracy z Domem Kultury w Zabierzowie Bocheńskim uczniowie mieli okazję puścić wodze fantazji. Wspólnie z Seniorami zaprojektowali niezwykłe kamizelki odblaskowe. Bogactwo wzorów, barw i deseni starannie dobieranych przez najmłodszych i najstarszych uczestników ruchu drogowego, uczyniło je małymi tekstylnymi arcydziełami.
Wygenerowano w sekund: 0.03