II Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny "Bystrzak"

II Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny "Bystrzak" „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie
na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”
Mówi się , że: „Człowiek obdarzony jest potencjalną umiejętnością logicznego i abstrakcyjnego myślenia, dysponuje pojęciami zbiorów i liczb naturalnych oraz ma orientację i wyobraźnię przestrzenną”. Zatem nauczycielka matematyki Monika Matuszek zorganizowała II Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny „Bystrzak" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Pana Romana Ptaka.

Uczniowie naszej szkoły laureatami XIV Gminnego Konkursu o Wielkiej Brytanii

Uczniowie naszej szkoły laureatami  XIV Gminnego Konkursu o Wielkiej BrytaniiUczniowie klas piątych Oskar Cięciwa z klasy 5b oraz Antoni Ledniowski i Mikołaj Solarz z klasy 5a uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i tym samym zakwalifikowali się do etapu gminnego tego konkursu, który odbył się 20.04.2017 roku w Szkole Podstawowej w Podłężu. W XIV Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii nasi uczniowie zajęli II miejsce – Mikołaj Solarz i III miejsce – Oskar Cięciwa.
GRATULUJEMY!!!

Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu DrogowymW dniach 11 i 12 kwietnia 2017 roku odbyły się w Wieliczce eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwsza część teoretyczna obejmowała zagadnienia związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego oraz dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część druga praktyczna obejmowała jazdę po wyznaczonym odcinku Miasteczka Ruchu Drogowego. Do eliminacji przystąpili uczniowie 16 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4: Aleksandra Bielecka, Maja Jaborska, Wojciech Piekarz i Adam Sendor. Gratulujemy występu!

"Dzień Ziemi" - pytania do konkursu "Cudze chwalicie ..."

1. Jak nazywał się stary dąb, który w maju 2003 roku powaliła silna nawałnica?
2. Jak nazywa się stary pomnikowy dąb rosnący w Puszczy Niepołomickiej?
3. Wymień nazwy czterech rezerwatów przyrody znajdujących się w Puszczy Niepołomickiej?
4. Pod jakim wezwaniem jest kościół parafialny w Zabierzowie Bocheńskim?

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

"Cudze chwalicie, swego nie znacie""Cudze chwalicie, swego nie znacie" takie hasło obrało sobie w tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół  ZSzOI
w Zabierzowie Bocheńskim, które  zorganizowało bezpłatne zajęcia dla uczniów w okresie od 30.01.2017 r. do 3.02.2017 r. Wynikało ono z przekonania, że warto zaszczepić w  młodych   ludziach   miłość   do  "małej   ojczyzny" i pokazać Niepołomice jako miejsce atrakcyjne pod względem turystycznym, historycznym. Zagospodarowanie uczniom Szkoły Podstawowej w pierwszym tygodniu ferii zimowych  było możliwe dzięki pozyskanym od MiG Niepołomice środkom na realizację zadania publicznego w zakresie  wypoczynku dzieci i młodzieży. Uczniowie  mogli wziąć udział bezpłatnie w wybranych przez siebie warsztatach , za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Spotkania z książką

Spotkania z  książką W obecnych czasach uczniowie niechętnie sięgają po książkę na rzecz nowoczesnych środków masowego przekazu Dzieci chętniej korzystają z komputera czy telewizji. Czytanie książek jest dla dzieci zajęciem bezużytecznym i nieatrakcyjnym.
Postanowiłam zmienić ten stan rzeczy i zainteresować czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim książkami. W ramach zajęć dodatkowych spotykam się z czwartoklasistami i wspólnie spędzamy czas na czytaniu książek, opowiadaniu wrażeń po przeczytaniu różnych powieści. Wykorzystuję metody aktywne, aby zachęcić dzieci do zabawy z książkami.

Sztuka recytacji

Sztuka recytacji 25.01.2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla utalentowanych uczniów z kl. I- VI. Głównym celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej oraz ukazanie sztuki pięknej recytacji. Rywalizowało ze sobą aż 28 recytatorów, którzy musieli wykazać się sztuką ,,pięknego mówienia'' oraz odwagą w ukazaniu własnej interpretacji prezentowanego tekstu.

Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych

Gminny  Dzień Osób Niepełnosprawnych Kiedy jesteśmy razem,
to nikt nam nic nie zrobi.
Bo my jesteśmy razem
i pomagamy sobie.
Ta piosenka brzmiała jak radosne motto uroczystości, która piątego grudnia odbyła się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Goście zaproszeni ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy oraz gospodarze – obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nie bez przyczyny działo się to właśnie tutaj.

Akcja "pushups for 22 KILL challenge"

Akcja "pushups for 22 KILL challenge"Codziennie 22 weteranów cierpiących na PTSD (zespół stresu pourazowego) popełnia samobójstwo, jak wynika z badań. Amerykańscy żołnierze, by zwrócić uwagę na chorobę, która dotyka głównie wojskowych wracających z misji bojowych, rozpoczęli kampanię medialną. Przez 22 dni robią 22 pompki. Do akcji przyłączają się także Polacy. Akcja „22 pushups for 22 KILL challenge” rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych już trzy lata temu. Jej pomysłodawcą jest były amerykański żołnierz Don Nyguen, który jako pierwszy „rzucił wyzwanie”. Bezpośrednim impulsem była lektura raportu, według którego w latach 1999–2010 średnio co godzinę samobójstwo popełniał żołnierz, który walczył w Iraku lub Afganistanie. Ta tragiczna statystyka dała początek akcji „22 pompki weteranów”. Od dnia 1 grudnia do akcji włączyli się uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą Jarosławem Bieleckim oraz nauczycielem historii Adamem Prusakiewiczem.

Projekt "Urodziny królowej Elżbiety II"

Projekt "Urodziny królowej Elżbiety II"Kilka dni temu uczniowie naszej szkoły otrzymali list od królowej angielskiej Elżbiety II z podziękowaniami za pamięć i życzenia urodzinowe. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu "Urodziny Królowej Elżbiety II" uczniowie klas starszych samodzielne wykonali kartki okolicznościowe z okazji 90-tych urodzin królowej. Najpiękniejsze kartki wraz z życzeniami zostały wysłane do pałacu Buckingham. Uczniowie wzięli również udział w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, ze szczególnym zwróceniem uwagi na życiorys angielskiej królowej. W tym czasie powstało wiele bardzo ciekawych prezentacji związanych z tematem projektu. Uroczystym, a zarazem końcowym etapem projektu był królewski bal „Herbatka u królowej Elżbiety II”. Uczestnicy balu w wytwornych strojach pod dyktando wodzireja wspólnie zatańczyli poloneza oraz skoczny irlandzki taniec. Na gości czekały konkursy na najciekawszy strój w dwóch kategoriach „Najbardziej królewska królowa” i „Słynna brytyjska postać”, quiz tematyczny dotyczący królowej oraz konkurs tańca. W tak radosnym nastroju zakończony został projekt kulturowo-językowy, a jego uczestnicy zastanawiali się czy i kiedy otrzymają odpowiedź z Londynu. Właśnie kilka dni temu dostali list.

KONKURS DYNI

KONKURS DYNIPod koniec października uczniowie klas starszych wzięli udział w Konkursie Dyni. Ilość prac zgłoszonych do konkursu była bardzo duża, dlatego też jury przyznało dyplomy aż w siedmiu kategoriach – Konkurs na Najładniejszą, Przerażającą, Najciekawszą, Najsympatyczniejszą, Pracochłonną, Proekologiczną oraz Odblaskową Dynię. Wiele prac zachwyciło jury nie tylko swoją pomysłowością i estetycznym wykonaniem, ale również bardzo dużym wkładem pracy - zapraszamy do galerii.
Wygenerowano w sekund: 0.05