Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświatTo przewodnie hasło III Gminnego Konkursu Matematyczno – Logicznego „Bystrzak”, który odbył się 5 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Celami konkursu było m.in. pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, logicznego myślenia wśród uczniów oraz poszerzanie zdobytej już wiedzy matematycznej. Konkurs objęty został honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Pana Romana Ptaka.
W konkursie wzięło udział 36 uczniów z sześciu szkół gminny Niepołomice. W czasie 60 minut zmierzyli się z rozwiązywaniem zestawów zadań, przygotowanych w 4 kategoriach wiekowych – dla klas 1, klas 2-3, 4-5 i 6-7.

Our December - Grudzień w naszej szkole

Our December - Grudzień w naszej szkoleW grudniu 2017 zrealizowaliśmy kolejny projekt w ramach akcji eTwinning zatytułowany „ Our December ”. W projekcie tym aktywnie współpracowało ze sobą osiem szkół europejskich państw – Finlandia, Grecja, Hiszpania, Polska, Rumunia, Włochy, Litwa. Zadaniem każdej ze szkół było zapoznanie partnerów nie tylko z wszystkimi działaniami, które odbywają się w naszych szkołach w grudniu, ale również pokazanie środowiska, w którym żyjemy i uczymy się. Wszystkie zdjęcia wraz z komentarzami dokumentujące te zadania były prezentowanie na portalu eTwinnig.

więcej

Mistrzowie recytacji

Mistrzowie recytacji 19.12. 2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim
w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla utalentowanych uczniów z kl. I- VII. Głównym celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej oraz ukazanie sztuki pięknej recytacji.
Jury przyznawało punkty za: płynność, wyrazistość oraz interpretację tekstu. W tym roku
o zwycięstwie przesądziła niewielka różnica punktów, co świadczy o wysokim poziomie recytacji uczniów.

II Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych

II Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych,Niepełnosprawni potrafią więcej”, to hasło uroczystości, która pierwszego grudnia 2017 r, odbyła się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Goście zaproszeni ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy oraz gospodarze – już po raz drugi obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
W tym roku mija 60 rocznica powstania Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Czy łatwo być artystą, w obliczu niepełnosprawności? Na to pytanie poszukały odpowiedzi trzy uzdolnione plastycznie uczennice klasy szóstej.

Na drodze i w jej pobliżu

Na drodze i w jej pobliżuUczniowie klasy V pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, pani Izabeli Korbut, w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przygotowali inscenizację „Na drodze i w jej pobliżu”. Młodzi adepci sztuki teatralnej napisali scenariusz przedstawienia, własnoręcznie wykonali rekwizyty i opracowali efekty dźwiękowe. Owoc swej pracy zaprezentowali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie Bocheńskim. Maluszki z zainteresowaniem obserwowały poczynania jedenastoletnich aktorów i entuzjastycznie reagowały na wydarzenia rozgrywające się na scenie. Inscenizacja „Na drodze i w jej pobliżu” obfitowała w wiele zabawnych wątków, choć nie brakowało również dramatycznych zwrotów akcji. Piątoklasiści pokazali, jakie zagrożenia czyhają na pieszych, którzy są niewidoczni na drodze oraz potencjalne konsekwencje braku elementów odblaskowych.

Odblaskowi turyści świecący przykładem na górskich szlakach

Odblaskowi turyści świecący przykładem na górskich szlakachW dniach 29.09-01.10.2017 odbył się Wojewódzki Rajd Turystyczny PTSM „Na indiańskim szlaku", w którym uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim.
Głównymi założeniami tego wydarzenia krajoznawczego, było m.in.:
• doskonalenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nietypowych,
• poznanie wybranych aspektów kultury Indian,
• zorganizowanie indiańskiej wyprawy na Lubogoszcz,
• promowanie zdrowego stylu życia.
Uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim można było bardzo łatwo rozpoznać w gronie uczestników raju – nosili kamizelki odblaskowe. Nasi młodzi turyści wędrowali po szlakach Beskidu Wyspowego w odblaskowych kamizelkach, dając przykład bezpiecznego przemieszczania się grupom z innych szkół. Zachęcali swoich rówieśników do noszenia elementów odblaskowych, które choć są niewielkie, mają ogromne znaczenie.

Ewa Ogórek, nauczyciel Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

Odblaskowy happening

Odblaskowy happeningMocnym akcentem zamykającym udział uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w ósmej edycji „Odblaskowej Szkoły” był odblaskowy happening zorganizowany 30.10.2017 roku. Uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe i własnoręcznie wykonane transparenty zebrali się na szkolnym podwórku
w towarzystwie nauczycieli, a następnie wszyscy wyruszyli na drogi Zabierzowa Bocheńskiego. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego poprzez hasła na transparentach, kolejny już raz apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Przekonywali użytkowników drogi, że noszenie elementów odblaskowych to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim przywilej. Z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy rozdawali własnoręcznie wykonane odblaski.

Widoczna mama - bezpieczne dziecko

Widoczna mama - bezpieczne dzieckoGdy na świat przychodzi maleństwo, całe dotychczasowe życie ulega przewartościowaniu. Zmieniają się priorytety. Rodzic bierze odpowiedzialność za nowo narodzone dziecko, które ma wzrastać pod jego baczną opieką. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa staje się wyrazem miłości i jednym z gwarantów prawidłowego rozwoju emocjonalnego niemowlęcia.
Jak uchronić potomstwo przed zagrożeniem? – z tym pytaniem zmaga się każdy rodzic, chociaż nie da się udzielić na nie uniwersalnej odpowiedzi. Przed niektórymi niebezpieczeństwami trudno skutecznie się obronić, innych zaś – można łatwo uniknąć

Szkolny konkurs BRD

Szkolny konkurs BRDNa podsumowanie akcji "Odblaskowa Szkoła"przeprowadzono w naszej szkole Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie musieli się zmierzyć z testem teoretycznym złożonym z 25 pytań.. Pytania w teście dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Poniżej wyniki konkursu:
I miejsce - Emilia Mazur
II miejsce - Monika Zaręba
III miejsce - Oskar Cięciwa

Młodzi artyści - Seniorom

Młodzi artyści  - Seniorom 15 października 2017 roku z okazji Europejskiego Dnia Seniora uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim zorganizowali autorską wystawę prac plastycznych w Domu Kultury w Chobocie. Adresatami tego wernisażu byli Emeryci i Renciści, tematyką – bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzi artyści stworzyli galerię oryginalnych prac wykonanych rozmaitymi technikami. Seniorzy mogli podziwiać m. in.: kolaże, rysunki wykonane przy użyciu pasteli, plakaty namalowane akwarelami, prace przestrzenne… - lista jest długa, gdyż pomysłowość uczniów nie miała granic. Każda praca była inna, niepowtarzalna, lecz wszystkie łączył jeden cel – uświadomić, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Twórczość dzieci przemawiała do wyobraźni sugestywnymi scenkami ukazującymi zagrożenia czyhające na pieszych, którzy lekceważą znaczenie kamizelek odblaskowych. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego stając się orędownikami noszenia elementów odblaskowych zachęcają Seniorów do zadbania o własne bezpieczeństwo. Udowadniają, że mały odblask znaczy tak wiele…

Ewa Widła, nauczyciel Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

Odblaskowi kibice sportowi

Odblaskowi kibice sportowiW ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 22 października 2017 r. uczniowie na co dzień uczęszczający na świetlicę szkolną wspólnie z wychowawcami wybrali się na stadion Wisły Kraków, gdzie zachęcali kibiców do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz noszenia kamizelek odblaskowych. Na koniec akcji na dzieci i ich opiekunów czekała atrakcja w postaci meczu Wisła Kraków vs Legia Warszawa. Niestety pomimo fantastycznego dopingu naszych odblaskowych kibiców tym razem to Legia Warszawa wyszła z tego starcia zwycięsko.

Krzysztof Bułat, nauczyciel Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim
Wygenerowano w sekund: 0.02