Finał Eliminacji Powiatowych Turnieju BRD

Finał Eliminacji Powiatowych Turnieju BRDW dniu 27 kwietnia na terenie Solnego Miasta oraz miasteczka rowerowego przy ulicy Jedynaka w Wieliczce odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak co roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w turnieju. Reprezentacja w składzie: Maja Jaborska, Julia Lis, Wojciech Piekarz oraz Eryk Widła godnie reprezentowała naszą szkołę. W eliminacjach uczestniczyło 12 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 zespołów gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego. Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdą praktyczną w miasteczku rowerowym stosując się do przepisów ruchu drogowego. W konkurencji pierwsza pomoc przedmedyczna w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły. W dniu 14 czerwca odebrali cenne nagrody rzeczowe, które wręczali Wicestarosta Wielicki Łukasz Sadkiewicz, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Rafał Ślęczka, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Wieliczce Krzysztof Kühl oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce mł. insp. Marek Nowak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XIII Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny

XIII Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny13 czerwca w auli Biblioteki Miejskiej w Niepołomicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla uczestników XIII Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Temat konkursu brzmiał "Dwie strony sieci". W tegorocznej edycji dwoje uczniów z naszej szkoły Aleksandra Bielecka z klasy 5 oraz Marcin Ostachowicz z klasy 7 zdobyli miejsca na podium. Aleksandra zdobyła II miejsce w kategorii - plakat, Marcin II miejsce w kategorii - inne formy multimedialne. Za swój trud włożony w tworzenie prac na konkurs uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

XV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

                 XV Gminny Konkurs Języka Angielskiego Konkurs odbył się 16 maja 2018r w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Niepołomice. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający znajomość zawiłości gramatycznych języka angielskiego. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała organizatorka pani Bożena Machowska nauczycielka języka angielskiego.

Mistrzowie pióra

Mistrzowie pióra Uczniowie naszej szkoły mają różne talenty, w tym pisarskie, które zostały docenione podczas
XI Powiatowego Konkursu Wiedzy O Marszałku Józefie Piłsudskim z części literackiej. Zadaniem pisarzy było zredagowanie listu na temat:
„Patriotyzm w mojej rodzinie i w mojej szkole” dla kl.IV-V oraz „ Patriotyzm dawniej i dziś” dla kl. VI-VII. Wydawało się, że temat jest zbyt dojrzały i niewielu uczniów podejmie to wyzwanie. Niepotrzebne były obawy, gdyż uczniowie wykazali się piękną postawą patriotyzmu i świadomości narodowej.

Uczniowie naszej szkoły laureatami XV Gminnego Konkursu o Wielkiej Brytanii

Uczniowie naszej szkoły laureatami XV Gminnego Konkursu o Wielkiej BrytaniiXV Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii odbył się, jak co roku w Szkole Podstawowej w Podłężu. Do etapu gminnego konkursu zakwalifikowali się trzej uczniowie z klas szóstych, którzy w naszej szkole wykazali się największą wiedzą o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jak się później okazało wiedza ta pozwoliła im zdobyć również najlepsze miejsca podczas etapu gminnego konkursu:
I miejsce – Mikołaj Solarz kl.6a
II miejsce – Oskar Cięciwa kl.6b
III miejsce – Antoni Ledniowski kl.6a
Przypominam, że ci sami uczniowie byli również laureatami tego konkursu w ubiegłym roku.

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświatTo przewodnie hasło III Gminnego Konkursu Matematyczno – Logicznego „Bystrzak”, który odbył się 5 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Celami konkursu było m.in. pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, logicznego myślenia wśród uczniów oraz poszerzanie zdobytej już wiedzy matematycznej. Konkurs objęty został honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Pana Romana Ptaka.
W konkursie wzięło udział 36 uczniów z sześciu szkół gminny Niepołomice. W czasie 60 minut zmierzyli się z rozwiązywaniem zestawów zadań, przygotowanych w 4 kategoriach wiekowych – dla klas 1, klas 2-3, 4-5 i 6-7.

Gminny Konkurs Historyczny

Gminny Konkurs HistorycznyW dniu 1 marca 2018 roku uczennica klasy 6b - AGNIESZKA WIDOMSKA - SMUŁA zajęła 2 miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym "Kazimierz Wielki - fakty i legendy". Honorowy patronat konkursu objął : Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Our December - Grudzień w naszej szkole

Our December - Grudzień w naszej szkoleW grudniu 2017 zrealizowaliśmy kolejny projekt w ramach akcji eTwinning zatytułowany „ Our December ”. W projekcie tym aktywnie współpracowało ze sobą osiem szkół europejskich państw – Finlandia, Grecja, Hiszpania, Polska, Rumunia, Włochy, Litwa. Zadaniem każdej ze szkół było zapoznanie partnerów nie tylko z wszystkimi działaniami, które odbywają się w naszych szkołach w grudniu, ale również pokazanie środowiska, w którym żyjemy i uczymy się. Wszystkie zdjęcia wraz z komentarzami dokumentujące te zadania były prezentowanie na portalu eTwinnig.

więcej

Mistrzowie recytacji

Mistrzowie recytacji 19.12. 2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim
w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla utalentowanych uczniów z kl. I- VII. Głównym celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej oraz ukazanie sztuki pięknej recytacji.
Jury przyznawało punkty za: płynność, wyrazistość oraz interpretację tekstu. W tym roku
o zwycięstwie przesądziła niewielka różnica punktów, co świadczy o wysokim poziomie recytacji uczniów.

"Wehikuł czasu" - Szkolne obchody święta narodowego - 11 listopada.

"Wehikuł czasu" - Szkolne obchody święta narodowego - 11 listopada.Tego dnia każdy uczeń szkoły przebrał się w strój z epoki. Każdy z nich otrzymał do odegrania odpowiednio przygotowaną rolę. Były to postacie i role w które odzwierciedlały czasy zaborów i drogę do odzyskania niepodległości. Była to m.in. :szlachta, powstańcy i partyzanci powstań narodowych (1830,1846,1863), legioniści, żołnierze I wojny światowej, gazeciarze, manifestanci, muzycy, handlarze, pucybuci...

II Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych

II Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych,Niepełnosprawni potrafią więcej”, to hasło uroczystości, która pierwszego grudnia 2017 r, odbyła się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. Goście zaproszeni ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy oraz gospodarze – już po raz drugi obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
W tym roku mija 60 rocznica powstania Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Czy łatwo być artystą, w obliczu niepełnosprawności? Na to pytanie poszukały odpowiedzi trzy uzdolnione plastycznie uczennice klasy szóstej.
Wygenerowano w sekund: 0.03