Zimowy Tydzień Integracji

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim organizować będzie zadanie publiczne dofinansowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice pod nazwą "Zimowy Tydzień Integracji" trwający od 16 do 20 lutego 2015 roku. W każdym dniu pierwszego tygodnia ferii zimowych organizowane będą dla uczniów szkoły podstawowej BEZPŁATNE zajęcia w godzinach od 9.00 do 12. 00. Pierwszeństwo w zapisach, których można dokonywać u wychowawców klas mają uczniowie niepełnosprawni i uczniowie, których obydwoje rodzice pracują, pozostali uczniowie według kolejności zgłoszeń.

Nowe ławki

Nowe ławkiRada Rodziców zakupiła 12 kompletów mebli szkolnych. Ławki i krzesła zostały zakupione z pieniędzy zgromadzonych przez Radę Rodziców w roku szkolnym 2013/2014. Fundusze zebrano organizując, kiermasze, "cyganów" i piknik rodzinny. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom za pomoc i umożliwienie organizacji naszych przedsięwzięć.

Sztuka recytacji

Sztuka recytacji 9 stycznia 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Nauka wiersza to nie żmudny obowiązek lecz przyjemność, która okazuje się ważnym elementem edukacyjnym. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: kl. I-III oraz kl. IV-VI. Koordynatorkami były: polonistka p. Izabela Korbut oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Lidia Lasek. Jury przyznawało punkty za: płynność, wyrazistość oraz interpretację tekstu. W tym roku szkolnym uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami recytatorskimi.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA - INFORMACJA DLA PACJENTÓW

Informacja o zamkniętych placówkach POZ i najbliższych, które podpisały umowy z NFZ w województwie małopolskim
www.malopolska.uw.gov.pl

Wigilia szkolna

Wigilia szkolna9 grudnia obchodziliśmy Wigilię Szkolną. Wspólnie oglądaliśmy jasełka przygotowane przez uczniów klas IV-VI, śpiewaliśmy kolędy i składali sobie świąteczne życzenia. Następnie uczniowie rozeszli się do klas gdzie wraz z wychowawcami świętowali Boże Narodzenie.

Szkolny Turniej Pięknego Czytania

Szkolny Turniej  Pięknego CzytaniaW Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w S.P im. S. Żeromskiego 16.12.2014r. miał miejsce Szkolny Turniej Pięknego Czytania w klasach IV-VI. Organizatorką była polonistka: p. Izabela Korbut, która zdaje sobie sprawę z tego, że człowiek nie rodzi się czytelnikiem. Trzeba w nim obudzić zamiłowanie do książki, a skutecznym na to sposobem jest m.in. zorganizowanie turnieju pięknego czytania .Najpierw odbywały się etapy klasowe, w których każdy przygotował ciekawą interpretację fragmentu ulubionej, popularnej książki.

Pamiętamy, odwiedzamy...

Pamiętamy, odwiedzamy...W dniu 28 listopada 2014 r. uczniowie klasy III a udali się z zaplanowaną wizytą do Domu Opieki Zapiecek w Zabierzowie Bocheńskim. Kilka razy w roku pamiętają, aby odwiedzić podopiecznych ośrodka i podzielić się: swoim uśmiechem, dziecięcym entuzjazmem, nieskrępowaną, naturalną radością życia.Tym razem również starannie przygotowali się do występu artystycznego pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Ogórek. Pani Urszula Antończyk wyzwoliła w uczniach zamiłowanie do tańca, pod jej czujnym okiem opanowali reprezentacyjny, narodowy taniec polski – Polonez.

Mamo, tato nie pal!

Mamo, tato nie pal!W dniu 20 listopada 2014 r. w ramach szkolnej Akademii Bezpieczeństwa i Zdrowia obchodziliśmy ,, Światowy Dzień Rzucania Palenia”. To doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na.problem szkodliwości dymu papierosowego zarówno dla biernych jak i czynnych palaczy. Uczniowie wykonali ok. 80 plakatów i rysunków przekonujących o szkodliwości palenia tytoniu, zachęcających zarówno do zerwania z tym nałogiem jak i przestrzegających przed pułapką uzależnienia. W klasach I-III został zorganizowany konkurs "Nie pal papierosów”. Napisy na rysunkach i plakatach brzmiały: "Mamo, tato nie pal!”, "Chrońcie dzieci, nie zmuszajcie ich do wdychania dymu tytoniowego”,, Nasz tata nie pali, dba o nasze zdrowie (…) Kocham dzieci nie palę” ,,Palenie poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu” ,,Płuca to nie popielniczka” ,,Palenie tytoniu silnie uzależnia i nie zaczynaj palić, bo nie warto”.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły"Stefan Żeromski nam towarzyszy ponad trzydzieści wspaniałych lat..." tak śpiewała społeczność szkolna w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego 27 listopada 2014 roku obchodząc uroczyście Dzień Patrona.
Koordynatorem uroczystości był Samorząd Szkolny, który, pod opieką p. Jolanty Pałki – Wysogląd i Anity Gajewskiej, przygotował ciekawy dzień. Najpierw klasy musiały odnaleźć miejsce w szkole opisane zagadką.

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do KrakowaW dniu 30 października 2014 r. uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami nauczycielami wspomagającymi pojechali na wycieczkę do Krakowa, W przededniu Święta Zmarłych, w atmosferze zadumy udali się na Cmentarz Rakowicki. Nekropolia ta jest zabytkiem o dużej wartości historycznej i artystycznej, część nagrobków jest dziełem znanych architektów. Uczniowie na dłuższą chwilę zatrzymali się przy grobowcu rodzinnym Wisławy Szymborskiej. Zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć o zmarłej w 2012 r. poetce i laureatce literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku.

Śniadanie daje moc i zdrowie

Śniadanie daje moc i zdrowieŚniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W dniu 8 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" w ramach szkolnej Akademii Bezpieczeństwa i Zdrowia. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Wygenerowano w sekund: 0.04