Przedszkole

Świetlica szkolna

Godziny pracy świetlicy szkolnej
pon. - pt. 11.30-17.30

Sprawdzian w 2015r.

Informacje dotyczące sprawdzianu w 2015 roku
Portal TV OKE Kraków
Kanał YouTube OKE Kraków

Karta rowerowa

Przydatne linki

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przygotowanie szkoły na przyjęcie sześciolatków do klasy pierwszej

Przygotowanie szkoły na przyjęcie  sześciolatków do klasy pierwszejZespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim znajduje się w małej miejscowości w środowisku wiejskim, tworzą go szkoła i przedszkole. Do szkoły uczęszcza 150 uczniów, do przedszkola 105 dzieci, w tym 22 sześciolatków. Zespół funkcjonuje w dwóch oddzielnych budynkach położonych w niedalekiej odległości od siebie. Jest jedynym zespołem na terenie całego miasta i gminy Niepołomice, który realizuje idee integracji. Do szkoły jak i do przedszkola uczęszczają nie tylko dzieci z rejonu, ale również z terenu samego miasta Niepołomice czy pobliskich wsi. Od czasu powstania zespołu (marzec 2009 rok) kładziony jest nacisk na zapewnienie łagodnego przejścia dzieci z przedszkola do szkoły. Naszym atutem jest znajomość każdego dziecka. Więcej Prezentacja szkoły

Rekrutacja do klasy pierwszej

Informujemy, że od dnia 01 marca 2014 roku rozpoczyna się nabór uczniów do klasy pierwszej naszej szkoły na rok szkolny 2014/2015.

Piękno poezji polskiej

Piękno poezji polskiej29.01.2014r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla utalentowanych młodych ludzi z kl. I-VI. Głównym celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej oraz popularyzacja twórczości polskich poetów. Rywalizowało ze sobą aż 29 recytatorów, którzy urzekli komisję ciekawą, dojrzałą interpretacją utworów.

Projekt EURONET 50/50 MAX

Projekt EURONET 50/50 MAXOd 1 stycznia nasza szkoła bierze udział w projekcie EURONET 50/50 MAX. Celem projektu jest ograniczenie zużycia energii w budynkach publicznych poprzez zastosowanie innowacyjnej metodologii 50/50 w 500 szkołach i blisko 50 innych budynkach publicznych z 13 krajów UE. Metodologia 50/50 aktywnie angażuje użytkowników budynków w proces zarządzania energią oraz uczy ich ekologicznych zachowań poprzez konkretne działania. Jej wdrażanie obejmuje 9 kroków, a osiągnięte oszczędności finansowe są dzielone równo pomiędzy użytkowników budynku, a podmiot finansujący rachunki za energię. Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu „Inteligentna Energia dla Europy (IEE)”. Więcej informacji o na stronie http://www.euronet50-50max.eu

Na szlaku edukacyjnym Polskiej Akademii Dzieci

Na szlaku edukacyjnym Polskiej Akademii DzieciStudenci Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego po raz drugi wyjechali do Krakowa na zajęcia III roku akademickiego Polskiej Akademii Dzieci. Tym razem to uczniowie naszej szkoły w dniu 15 listopada uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Jagiellońskim w sali Auditorium Maximum. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji Szkoły Podstawowej im Armii Krajowej w Wielkich Drogach, a pierwszy wykład pt. "Skrzypce – moja pasja” poprowadziła Karolina Kapusta uczennica klasy szóstej.

Szkolny Turniej Pięknego Czytania

Szkolny Turniej Pięknego Czytania28.11.2013r. odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania skierowany do uczniów kl. IV-VI, którzy zwyciężyli w etapach klasowych. Celem tego turnieju było zachęcenie młodych ludzi do czytania oraz ciekawej interpretacji tekstów literatury dziecięco-młodzieżowej. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała organizatorka, p.Izabela Korbut- polonistka. 15 najlepiej czytających uczniów miało za zadanie przygotować własną interpretację w ciągu kilkunastu minut i zaprezentować ją na forum.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły"Stefan Żeromski nam towarzyszy ponad trzydzieści wspaniałych lat..." tak śpiewała społeczność szkolna w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego 21 listopada 2013 roku obchodząc uroczyście Dzień Patrona. Koordynatorem był Samorząd Szkolny pod opieką p. Jolanty Pałki – Wysogląd i Anity Gajewskiej, który przygotował ciekawą uroczystość. Sala gimnastyczna przeobraziła się w scenę, na której zjawiały się: historyczne, legendarne i baśniowe postacie przenoszące widzów w miejsca ważne dla Stefana Żeromskiego.

Modnie i bezpiecznie

Modnie i bezpiecznieWiększość uczniów Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim dojeżdża do szkoły na rowerach, dlatego też w ramach akcji Odblaskowa Szkoła promujemy nie tylko noszenie odblasków, ale też zakładanie kasków podczas jazdy. Kamizelki odblaskowe są już stałym elementem stroju naszych uczniów, teraz promujemy bezpieczną jazdę w kaskach rowerowych.
Z inicjatywy Rady Rodziców odbył się pokaz odblaskowej mody ”Modnie i bezpiecznie”. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.

Bezpieczne rowery

Bezpieczne roweryW październiku 2013 r. do S.P. im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim przybył, w ramach akcji Odblaskowa szkoła, dzielnicowy p. Zbigniew Dyjach. Spotkania uczniów naszej szkoły z dzielnicowym mają już stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń edukacyjnych. Tym razem pan policjant szczególnie dużo uwagi poświęcił rowerom. Dokonał wnikliwej oceny stanu technicznego uczniowskich pojazdów, sprawdzał m.in. hamulce, oświetlenie. Pan dzielnicowy wskazał najlepiej wyposażone rowery tym samym najbezpieczniejsze.

Odblaskowe Ślubowanie

Odblaskowe ŚlubowanieW Szkole Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim odbyło się Ślubowanie pierwszoklasistów połączone z akcję „Odblaskowa Szkoła”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i zaproszonymi Gośćmi. Zanim pierwszoklasiści złożyli swoją pierwszą przysięgę uczniowską, przedstawiciele Samorządu Szkolnego w imieniu całej szkolnej społeczności wprowadzili najmłodszych uczniów w tajniki bezpiecznego funkcjonowania w szkole i poza nią. Szczególnie zwrócono uwagę na obowiązek noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych.

Uświadamiać, przestrzegać, zachęcać!

Uświadamiać, przestrzegać, zachęcać!W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” 26 września 2013 roku do naszej szkoły przybyła pracownik Zespołu do Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej w Wieliczce st. sierż. Magdalena Chwastek Najpierw przypomniała dzieciom jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach. Omówiła potencjalne zagrożenia, które mogą je spotkać w drodze do szkoły.
Wygenerowano w sekund: 0.07