Odblaskowe Sprzątanie Świata 2015

Odblaskowe Sprzątanie Świata 2015Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi szkoły podstawowej
w Zabierzowie Bocheńskim , jak co roku, przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata – Polska. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. W ramach tej akcji w czwartek 17 września 2015 r. piątoklasiści, wyposażeni w odblaskowe kamizelki, udali się na rowerową wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej, gdzie dokonali monitoringu stanu środowiska. Ku ogólnej radości, nie stwierdzono występowania dzikich wysypisk, a jeszcze kilka lat temu ich istnienie było normą. Pojedynczych śmieci też właściwie nie było widać. Cieszy taki stan rzeczy, gdyż Puszcza Niepołomicka jest naszym przyrodniczym skarbem, a dbałość o skarb dobrze świadczy o gospodarzach tego terenu.

Piknik rodzinny: "Razem na sportowo"

Piknik rodzinny: "Razem na sportowo"Programy artystyczne, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, loteria fantowa, pokazy strażackie i strzeleckie, pokaz modeli latających to atrakcje, które przygotowała Rada Rodziców ze S.P. im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim na III Piknik Rodzinny. Odbył się on w czerwcu i przyciągnął wielu uczestników. Celem spotkania było zintegrowanie społeczności nauczycielskiej, uczniowskiej i Rodziców oraz promowanie rodzinnego aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Ekstraklasa popłyneła z Wisłą

rok szkolny 2014/2015


I miejsce w X Gminnym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym

I miejsce w X Gminnym Multimedialnym Konkursie ProfilaktycznymW dniu 24.06.2015 r. w MCDiS w Niepołomicach odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych uczestników X Gminnego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Wśród nagrodzonych nie zabrakło ucznia z naszej szkoły. Antoni Korbut z klasy 4 zdobył I miejsce w kategorii prezentacja. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wycieczka rowerowa

wycieczka rowerowaW dniu 23 czerwca uczniowie z klasy czwartej oraz z klas piątych wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę rowerową do Puszczy Niepołomickiej.

MATEUSZ RÓŻEŃSKI WYKŁADOWCĄ NIEPOŁOMICKIEGO UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO !

MATEUSZ  RÓŻEŃSKI  WYKŁADOWCĄ  NIEPOŁOMICKIEGO UNIWERSYTETU  DZIECIĘCEGO !W dniu 19 czerwca 2015 r. uczeń klasy piątej Mateusz Różeński wygłosił w NUD prezentację pt. :,, Rekordy zwierząt ”
Zapraszamy do obejrzenia filmiku , który znajduje się w zakładce Szkolny Mini- Uniwerek ,, Mam Talent”.
Serdecznie gratulujemy Mateuszowi wspaniałego występu!

MAMY KOCHANE MAMY!

MAMY  KOCHANE  MAMY!Każdego roku 26 dzień maja jest zawsze niezwykle ciepłym dniem, niezależnie od warunków atmosferycznych. Celebrowanie tego dnia jest jednym ze sposobów pokazania niezwykłej więzi łączącej dziecko z rodzicem. Mama jest wówczas tematem przedstawień teatralnych , piosenek i wierszy, adresatem : życzeń i podziękowań oraz powodem wielu wzruszeń. Tak działo się podczas rodzinnych spotkań w klasach pierwszego etapu edukacyjnego.

Dzień Matki

Dzień Matki W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 r. w Krakowie. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. 26 maja uczniowie klasy czwartej postanowili uczcić to jedno z najważniejszych świąt w roku. Przygotowali specjalnie na tę okazję występ artystyczny, który zaprezentowali przed swoimi rodzicami. U wielu mam pojawiły się łzy wzruszenia. Po występie wszystkie mamy otrzymały drobne upominki wykonane przez swoje dzieci, a następnie wszyscy wspólnie zasiedli przy stołach, aby dalej świętować.

Uczennice naszej szkoły laureatkami gminnych konkursów języka angielskiego

Uczennice  naszej szkoły laureatkami gminnych  konkursów  języka angielskiegoUczennice klasy 6 Karolina Wilk, Zuzanna Wilkosz i Paulina Nicpoń uzyskały najlepsze wyniki w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i tym samym zakwalifikowały się do etapu gminnego tego konkursu, który odbył się 30.04.2015 w Szkole Podstawowej w Podłężu.
W XII Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii nasze uczennice zajęły:
Karolina Wilk – I miejsce
Zuzanna Wilkosz – III miejsce
Paulina Nicpoń – wyróżnienie
Kolejnym sukcesem naszej szkoły było zajęcie ex-aequo I miejsca przez nasze uczennice – Karolinę Wilk i Martę Widła w XII Gminnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się 15 maja 2015 w naszej szkole.
GRATULUJEMY!!

Warcabiści z pucharami

Warcabiści z pucharamiNauka gry w warcaby sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, koncentrację uwagi i logiczne myślenie. Warcaby rozwijają, umiejętności przewidywania następstw, tworzenia strategii i twórcze myślenie.To interesująca gra, która uczy też cierpliwości, umiejętności przyjmowania zwycięstw jak i porażek.
W dniu 22 maja szkolne eliminacje w klasach pierwszych i drugich wyłoniły trzech liderów gry w warcaby.

Kwiecień i maj w Szkolnym Uniwerku

Kwiecień i maj w Szkolnym UniwerkuSą kreatywni, mają zainteresowania, potrafią zaimponować rówieśnikom! Chociaż mają zaledwie osiem, dzięwięć lub dziesięć lat! Przygotowują i wygłaszają prezentacje przed licznie zgromadzoną, szkolną publicznością! Oto oni: Konrad Czupryna z kl. Ib, Aleksandra Bielecka, Kacper Marcinek i Adam Sendor z kl. IIa oraz Alicja Nowak i Agnieszka Widomska- Smuła z kl. III b. Szkolny Mini Uniwerek ,,Mam talent” cieszy się coraz większą popularnością wśród wykładowców i słuchaczy. W kwietniu i maju 2015 roku wykładowcy z najmłodszych klas zaimponowali nie tylko swoim rówieśnikom.
Wygenerowano w sekund: 0.06