Bal "Herbatka u królowej Elżbiety II"

Bal "Herbatka u królowej Elżbiety II"W ostatnich dniach kwietnia w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim odbył się bal zamykający szkolny projekt "Urodziny Królowej Elżbiety II". Projekt skierowany był do uczniów klas starszych, których pierwszym zadaniem było samodzielne wykonanie kartki okolicznościowej dla królowej Elżbiety II z okazji jej 90-tych urodzin. Najpiękniejsze kartki wraz z życzeniami zostały wysłane do pałacu Buckingham w Londynie. W tym samym czasie uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, ze szczególnym zwróceniem uwagi na życiorys angielskiej królowej. Laureatki konkursu Julia Gawłowska, Marlena Czupryna i Milena Kołodziej, rozpoczęły intensywne przygotowania do gminnego etapu tego konkursu.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim społeczność szkolna świętowała Dzień Ziemi. W związku z tym organizatorka , nauczycielka przyrody p. Anita Gajewska, przygotowała grę terenową „Przygoda z przyrodą” skierowaną do wszystkich uczniów. Na terenie szkolnym były rozstawione stoliki sędziowskie i przy każdym czekały na zespoły klasowe inne zadania. W rolę sędziów wcielili się nauczyciele. Różnorodność zadań i żądza zwycięstwa spowodowały, że rywalizacja była zacięta. Uczniowie mieli, np. rozpoznać chronione zwierzęta, rośliny, ułożyć wiersz z wylosowanymi wyrazami czy odgadnąć i wyjaśnić przysłowie o ssakach. Wszyscy świetnie się przy tym bawili.

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2016

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 201612 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach odbył się etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej Marcin Ostachowicz. Baltie to język programistyczny, narzędzie do nauki programowania oraz serwer konkursowy. Program jest przeznaczony już dla dzieci od piątego roku życia, ponieważ jest w pełni graficzny. Dzięki temu jest przyjazny dziecku, rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia. Ważną zaletą jest to, że jest całkowicie darmowy. Można go pobrać ze strony www.baltie.pl. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Trzymamy kciuki za awans do kolejnego etapu i gratulujemy!

Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerowąCzwartoklasiści w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego postanowili zmierzyć się z wymaganiami artykułu 96 Kodeksu Drogowego i zdobyć kartę rowerową. Pod okiem nauczycieli: Urszuli Antończyk i Jarosława Bieleckiego przygotowywali się długo i w marcu b.r. przystąpili do egzaminu. Musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów drogowych oraz umiejętnością prawidłowego poruszania się po drodze na rowerze. Najpierw zaliczali część teoretyczną w formie testu.

Zimowy Tydzień Integracji

Zimowy Tydzień IntegracjiW dniach 18.01.2016r-22.01.2016r. Stowarzyszenie Przyjaciół ZSzOI w Zabierzowie Bocheńskim zorganizowało akcję pod nazwą „Trenuj głowę, trenuj ciało, by kondycję mieć wspaniałą”. Zagospodarowanie czasu uczniom szkoły podstawowej w pierwszym tygodniu ferii zimowych było możliwe dzięki pozyskanym od MiG Niepołomice środkom na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli wziąć udział bezpłatnie w wybranych przez siebie zajęciach, za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Recytować każdy może

Recytować każdy możeNienaganna dykcja, dobra pamięć i właściwa „mowa ciała” to podstawowe cechy dobrego recytatora. Czy posiadają je uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. S.Żeromskiego? Przebiegał on w dwóch etapach: 21.12.2015r dla kl. IV-VI oraz 07.01.2016 dla kl. I-III. Celem konkursu było przybliżenie poezji i uwrażliwienie na jej piękno.

KWITNĄCE POLA NADZIEI

KWITNĄCE POLA NADZIEIŻycie nie tylko po to jest by brać…, ale by żyć siebie samego trzeba dać – śpiewał Stanisław Soyka w jednym ze swoich najbardziej znanych utworów ,,Tolerancja”. O radości jaką daje dawanie siebie innym doskonale wiedzą wszyscy włączający się w Pola Nadziei - ogólnopolską akcję niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Już od 18 lat kampania ta przygotowywana jest przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Celem prowadzonej akcji jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi, często w ostatnim okresie ich życia.

Niezwykły Gość

Niezwykły Gość3 grudnia 2015r. spełniły się marzenia uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim. Na sali gimnastycznej zjawił się w asyście aniołów Święty Mikołaj z workami prezentów. Ku zaskoczeniu niektórym wszystkich obdarował podarunkami i obiecał, że wróci za rok.
Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi oraz Radzie Rodziców, którzy współpracowali ze Świętym.

Kolejne laury klasy 6b

Kolejne laury klasy 6b8 grudnia 2015r. uczniowie klasy integracyjnej 6 b Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim zajęli 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie Wycieczka z Klubem Poszukiwaczy Przygód zorganizowanym przez wydawnictwo Zielona Sowa.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, którzy wraz z wychowawcą przygotują plan wyjątkowej wycieczki marzeń. Szóstoklasiści z wychowawczynią Bożeną Machowską nakręcili film, w którym zaprezentowali plan swojej wymarzonej, wspólnej wycieczki. W nagrodę otrzymali książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk o wartości 1.000,00 zł.
Przypomnijmy, że w listopadzie uczniowie tej klasy wzięli udział w Grze Gminnej „Stop Niskiej Emisji”, a dwoje z nich zdobyło czołowe miejsca: II miejsce – Mateusz Różeński, III miejsce – Nadia Podłęcka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły „Wielkimi są tylko czyny” – takie hasło (słowa jednego z bohaterów powieści „Popioły” S.Żeromskiego) towarzyszyło obchodom Dnia Patrona Szkoły Podstawowej
im. Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim, który odbył się 3 grudnia 2015r.

Świetlica szkolna

Świetlica szkolnaUczniowie naszej szkoły po obowiązkowych zajęciach lekcyjnych, mają możliwość uczęszczania na świetlicę. Tu spędzają czas na wspólnej zabawie. Mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań: malują, rysują, śpiewają, tańczą sambę. Oczywiście otrzymują także pomoc przy odrabianiu zadań domowych. A jeśli mają ochotę, ćwiczą na sali gimnastycznej, bo „ruch to zdrowie”. Nasi podopieczni biorą aktywny udział w akcjach szkolnych („Odblaskowa szkoła”), poszerzają swoje wiadomości na temat ważnych świąt i wydarzeń w naszym kraju, czynnie uczestniczą w tworzeniu okolicznościowych gazetek szkolnych.
Wygenerowano w sekund: 0.06